• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе очолила Міжвідомчу робочу групу з питань координації інтегрованого управління кордонами
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 30 січня 2019 року о 16:19

  Кабінет Міністрів України утворив Міжвідомчу робочу групу з питань координації інтегрованого управління кордонами. Її очолила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  До складу групи увійшли також Голова Державної прикордонної служби, Голова Державної фіскальної служби, представники Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ, Міністерства інфраструктури, Міністерства фінансів, Державної міграційної служби та інші.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе, коментуючи рішення про створення групи, пояснила, що інтегроване управління кордонами передбачає координацію діяльності компетентних органів країн, завданнями яких є безпека і відкритість державного кордону, пропуск через кордон осіб, транспорту і товарів, провадження інформаційної та оперативно-розшукової діяльності, аналіз ризиків та здійснення запобіжних заходів. «Створення добре налагодженої системи інтегрованого управління кордонами дозволить скоротити час перетину кордону, позаяк усі необхідні перевірки відбуватимуться швидше, а рівень контролю за безпекою лише підвищиться. Для багатьох держав-членів ЄС інтегроване управління кордонами було передумовою для вступу до Шенгенського простору, що передбачає приєднання до Шенгенської конвенції, у якій викладено заходи та гарантії щодо запровадження свободи пересування. Зрештою реалізація цих задач значно підвищить комфорт громадян при перетині кордонів та проходженні митних процедур», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  Довідково

  Міжвідомча робоча група, відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, проводитиме аналіз ефективності заходів і причин виникнення проблем у процесі реалізації державної політики у сфері інтегрованого управління кордонами. Група також вивчатиме результати діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з питань, що належать до її компетенції; проводитиме аналіз звітів про стан виконання органами влади покладених на них завдань з реалізації концептуальних і планувальних документів з питань інтегрованого управління кордонами.

  Завданням робочої групи також є участь у розробці проекту стратегії інтегрованого управління кордонами, якою визначатиметься стан справ, коло суб’єктів, основні напрями та завдання щодо міжвідомчого та міжнародного співробітництва в реалізації державної політики у сфері інтегрованого управління кордонами. Група також інформуватиме громадськість про стан здійснення заходів з реалізації державної політики у цій сфері.

  Цей орган утворили за участю експертів міжнародного проекту TWINNING, Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (EUAM), враховуючи найкращі міжнародні практики та рекомендації представництва Європейського Союзу в Україні.

  Створення зазначеного координаційного органу європейські інституції розглядають як один з головних кроків України в контексті виконання Угоди про асоціацію з ЄС, а також ключовим критерієм щодо міжнародної підтримки сфери інтегрованого управління кордонами.