• In English
 • Доктор Уляна Супрун: Державним пріоритетом може стати зменшення курців серед українців
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 30 січня 2019 року о 15:48

  Боротьба з тютюнопалінням є дуже важливим напрямком для держави і одним із ключових пунктів Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Про тютюнову залежність і «антитютюнові» закони розповіла в.о. Міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун у спецпроекті «Української правди. Життя».

  Тютюнопаління – це залежність. У багатьох людей вона є більше психологічною, а не фізичною. І щоби позбутись її, передусім людина сама має прийняти рішення кинути.

  МОЗ України разом з громадськими організаціями впроваджує різні програми допомоги тим, хто хоче кинути курити.

  Нині в країні працює гаряча лінія допомоги - 0 800 50 55 60, за якою фахівці готові надати інформацію, вислухати, підтримати. Створено спеціально сайт, де є вся необхідна інформація, що робити, якщо хочеш позбавитися від нікотинової залежності.

  Крім того, вже до кінця цього року запрацюють у всіх областях України центри громадського здоров’я (наразі вони є в Херсонській, Полтавській, Сумській, Чернігівській, Рівненській областях та в місті Києві), які зокрема реалізовуватимуть програми щодо боротьби з курінням.

  Статистика глобального опитування щодо вживання тютюну показує, що поширеність куріння за останні 7 років зменшилася серед дорослих на 20%, а серед підлітків – на 23% за останні 6 років.

  «Тож треба продовжувати працювати на законодавчому та громадському рівні. Наразі вже пройшли комітети два важливі законопроекти: №2820, який пропонує встановлення європейських стандартів з контролю над тютюном – збільшити «страшні» картинки на пачках, заборонити ароматизовані сигарети, регулювати електронні сигарети. Також законопроект №4030а про збільшення кількості громадських місць, вільних від куріння, і про заборону реклами сигарет в магазинах, кіосках, супермаркетах», – коментує доктор Уляна Супрун.

  Водночас невирішеними наразі залишаються питання електронних сигарет і кальянів. У Європі вони прирівняні до звичайних сигарет і мають такі ж самі обмеження, адже шкодять здоров’ю не менше. В Україні поки ці питання не контролюються на законодавчому рівні.