• In English
 • Олексій Оржель: Захист довкілля характеризує нас, як цивілізовану країну
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 06 лютого 2020 року о 10:17

  Комітет Верховної Ради України з екологічної політики та природокористування 5 лютого підтримав у другому читанні надзвичайно важливу для захисту довкілля ініціативу - законопроект щодо заборони пластикових пакетів.

  «Можуть бути різні думки щодо «заборонити чи дозволити», але відмова від екологічно шкідливих рішень - це те, що нас характеризує як цивілізовану країну», - наголосив Олексій Оржель.

  Також він відзначив, що для запуску комплексної переробки відходів Україні знадобиться не менше 2-3 років для будівництва відповідних потужностей. До того часу необхідно максимально запобігти утворенню відходів. Адже пластикові пакети, трубочки, одноразовий посуд тощо, - все це пластик, без якого можна комфортно жити.

  «Перший пріоритет ієрархії поводження з відходами - це запобігання їх утворенню. Тож давайте більше любити себе, своє здоров’я та наше довкілля та відмовимось від 20-хвилинного комфорту перенести продукти додому у пластиковому пакеті», - закликав Міністр.

  Окремо він звернув увагу, що законопроект заборонить повне використання оксорозкладних пакетів. Новою Директивою ЄС 2019/904 від 5 червня 2019 року цей вид пластику взагалі підпадає під заборону. «Головна проблема з оксорозкладним пластиком у тому, що оксодомішки сприяють розкладанню пакета на мікропластик, який з легкістю потрапляє у довкілля, воду, їжу. Як результат - ми самі його споживаємо. Тому цей вид матеріалу необхідно терміново заборонити», - пояснив Міністр.

  Також Олексій Оржель подякував усім активним громадянам України, які не рік відстоювали необхідність заборони, та народним депутатам за наполегливість та прийняття правильних рішень для захисту довкілля.