• In English
 • Скасована умова про обов’язкове отримання дозволу від ДАБі для капітального ремонту доріг
  Державне агентство автомобільних доріг України, опубліковано 06 лютого 2020 року о 10:38

  Знята ще одна бюрократична перепона для вчасного початку ремонтно-будівельного сезону 2020

  Кабінет Міністрів України прийняв постанову “Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення капітального ремонту автомобільних доріг загального користування”. Нею знімається вимога для підрядників щодо обов’язкового отримання дозволу на початок виконання робіт від Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ).

  «Завдяки рішенню Уряду підрядник зможе розпочинати дорожні роботи одразу після перемоги у тендері й укладення договору. Разом із вчасним початком державних закупівель на 2020 рік - це має забезпечити реалізацію планів Укравтодору на 2020 рік», – зазначив Голова Укравтодору Олександр Кубраков.

  Постанова враховує специфіку дорожньої галузі та вирішує проблему застосування до процедури набуття права на капітальний ремонт доріг таких же вимог, як і до інших об’єктів класу наслідків СС2 чи СС3. У такий спосіб відкривається можливість для формування балансу як державних, так і бізнес-інтересів.

  Щоб взяти участь у експерименті, підрядникам потрібно забезпечити дві умови:

  • належна якість будівельних робіт здійснюється інженером-консультантом;
  • будівельні роботи на період будівництва та гарантійного строку якості робіт мають бути застраховані.

  Також зазначимо, що участь у експерименті є добровільною, тому можливість проходити процедуру отримання дозволу у ДАБІ залишається.