• In English
 • Олексій Любченко: ДПС досягла рекордних значень податкової ефективності з ПДВ
  Державна податкова служба України, опубліковано 17 серпня 2020 року о 17:42

  Податкова ефективність з ПДВ досягла рекордних значень за останні 10 років – 3,03% за деклараціями січня-червня 2020 року. Про це під час засідання колегії ДПС заявив Голова Державної податкової служби України Олексій Любченко.

  За його словами, податкова ефективність зросла з 2,67 % у квітні цього року до 3,15 % – у травні, 3,33% – у червні, та 3,14% – у липні. Для порівняння за аналогічний період минулого року цей показник складав 2,68%.

  Середньомісячні надходження ПДВ у травні-липні збільшилися до 8,5 млрд грн, або у 1,4 раза більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

  «Такі результати ми маємо завдяки руйнуванню схем ухилення від оподаткування. Ми практично припинили масове існування такого поняття як «скрутка», і мінімізували можливість формування фіктивного податкового кредиту з ПДВ», – зазначив Голова ДПС Олексій Любченко.

  Поліпшити ефективність адміністрування ПДВ вдалося за рахунок переходу до моделі оперативного реагування на податкові ризики, що вже дозволило залучити 11,8 млрд гривень.