• In English
 • Олексій Чернишов: Відсьогодні ФОПи можуть подати заяву на фінансову компенсацію через портал “Дія”
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 19 квітня 2021 року о 14:56

  Від 19 квітня 2021 року фізичні особи-підприємці у регіонах "червоної" зони мають змогу подати заяви на фінансову компенсацію від держави. Залишити заяву на виплату в розмірі 8000 гривень можна через онлайн-сервіс державних послуг “Дія”.

  “Місцеві громади, які наразі перебувають у “червоній” зоні, мають розглянути можливість виплат для ФОП – додатково до гарантованих грошей від держави”, – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

  Виплати можуть отримати ФОП та наймані співробітники підприємств, які зазнали збитків від карантинних обмежень у “червоних” зонах. Отримати допомогу можуть ФОП, чий КВЕД є у переліку постанови Кабінету Міністрів.

  Також фінансову допомогу можуть отримати ФОП-пенсіонери та ФОП з інвалідністю, які звільнені від сплати ЄСВ.

  Додаток “Дія”. Як подати заяву на виплату?

  Подати заяву на отримання фінансової компенсації протягом 30 днів від того моменту, як область, у якій ви мешкаєте, опинилась у “червоній” зоні.

  Зареєструватися на порталі або в додатку Дія за допомогою електронного підпису або BankID.

  У розділі “Послуги” обрати “Пенсії, пільги та допомога”, потім “Одноразова матеріальна допомога ФОП та найманим працівникам”.

  Додаток перевірить дані в реєстрі Пенсійного фонду на відповідність отримання виплати.

  Потім в заяві потрібно вказати ПІБ, реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію і номер паспорта, адресу реєстрації ФОП, номер банківського рахунку IBAN і Згоду на обробку даних.

  Після подання заяви виплати будуть нараховані на вказаний рахунок IBAN.