• In English
 • Олексій Чернишов проінспектував хід виконання програми Президента «Велике будівництво» на Хмельниччині
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 22 травня 2020 року о 10:28

  21 травня Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов перебував у відрядженні в Хмельницькій області, під час якого ознайомився з будівництвом об’єктів, які реалізуються у рамках президентської програми «Велике будівництво» та за рахунок ДФРР і місцевих бюджетів.

  Міністр також перевірив стан виконання завдань Уряду, в тому числі щодо протидії поширенню респіраторної хвороби COVID-19.

  В ході поїздки Міністр проінспектував два заклади освіти – загальноосвітню школу в с. Корчик Шепетівського району та дитячий садок в с. Давидківці Хмельницького району.

  «Час для тотальної заміни цих об’єктів вже давно прийшов. Як запевняє облдержадміністрація, до 1 вересня відкриємо нову сучасну школу, яка прийме значно більшу кількість учнів, ніж стара будівля. На мій погляд, цей заклад має всі шанси, щоб бути введеним в експлуатацію саме цього року до 1 вересня. Голова ОДА відповідає за вчасне відкриття школи», –прокоментував побачене Міністр.

  Разом з тим, Олексій Чернишов звернув увагу, що до програми Президента «Велике будівництво» включено тільки один дитячий садок в області, що не відповідає базовій концепції «5 дитсадків – 5 шкіл – 5 спортивних закладів». «Крім цього, має бути закладений паритет, будівництво соціальної інфраструктури повинно відбуватися не тільки на території області, а також в обласному центрі», – зауважив Міністр.

  Далі очільник Мінрегіону ознайомився із ходом будівництва стадіону «Центральний» у м. Старокостянтинів. Спортивна арена, розрахована на 2500 місць, будується з 2016 року і планується до здачі вже в цьому році. Загальна вартість проекту складає більше 30 млн грн.

  Окрему увагу Міністр приділив об’єктам, які потребують фінансування з державного бюджету. Зокрема, він відвідав будівництво Палацу спорту у м. Хмельницький.

  Також, Олексій Чернишов перевірив хід капітального ремонту ділянки дороги обходу м. Хмельницький дороги державного значення М — 12 Стрий — Тернопіль — Кропивницький — Знам’янка (км 252+600-275+620), який планується завершити до кінця року. «Вимушений констатувати, що виділені кошти на ремонт доріг область засвоює дуже повільно, при цьому темп, який вже анонсовано та якого треба дотримуватись, має бути збережений. Люди не можуть чекати роками, треба діяти швидко та відповідально», – зауважив Міністр.

  Під час підсумкової наради в облдержадміністрації Олексій Чернишов зазначив: «У 2020 році Хмельницькій області на реалізацію проектів та програм регіонального розвитку з держбюджету виділено понад 216 млн грн за рахунок ДФРР. Я хочу бачити співпрацю всіх рівнів влади на Хмельниччині: Голови облдержадміністрації, очільників міст, місцевих та районних адміністрацій. Тільки разом керівництво Хмельницької області досягне результатів як у будівництві, так і у боротьбі з коронавірусом».

  Урядовець також звернув увагу чиновників на стан виплат 300% надбавок медикам, які працюють з COVID-19 в області. За його даними, місцеві медики тільки зараз почали отримувати надбавку за березень 2020 року. «Необхідно також збільшити кількість щоденних тестів на коронавірус, наразі в області робиться 200 тестів на добу, потрібно щонайменше в два рази більше», – наголосив Олексій Чернишов.