• In English
 • Олексій Чернишов: Проект Плану заходів для реалізації Нацстратегії безбар’єрності створювали 15 міністерств та громадськість
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 29 червня 2021 року о 11:50

  На першому засіданні Ради безбар’єрності розглянули пріоритетні ініціативи від міністерств у кожному з шести напрямків безбар’єрності, які увійдуть до Плану заходів на 2021-2022 роки на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Засідання відбулося під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі Першої леді Олени Зеленської.

  До розробки проекту Плану заходів долучилися 15 міністерств, 47 громадських організацій та експертів, було отримано понад 250 пропозицій. Стандарти доступності розроблялися за шістьма напрямами: освітній, інформаційний, цифровий, фізичний, соціальний та економічний. Очікується, що План заходів увійде до середньострокового Плану Дій Уряду.

  «Наша мета — усунути фізичні, інформаційні, операційні та поведінкові бар’єри на національному та місцевому рівнях. Будинки, громадський транспорт, інформація, послуги, доступ до праці та громадської активності мають бути адаптовані для всіх груп населення. Рівні права та можливості для кожного громадянина — фундамент для створення безбар’єрного простору в Україні», — підкреслив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

  Зокрема, у проекті Плану заходів визначені такі завдання для профільних міністерств та громадських організацій:

  - моніторити та контролювати сферу доступності об’єктів фізичного оточення та транспорту на систематичній основі;

  - зробити інформацію та цифрові послуги доступними для всіх груп населення, наприклад, державні веб-сторінки мають бути адаптовані для осіб з порушеннями зору та слуху, а телерадіоорганізації мають забезпечувати субтитрування або переклад на жестову мову офіційних повідомлень, кінофільмів, передач тощо;

  - забезпечити усі групи населення рівними правами та можливостями для соціального залучення та громадянської участі;

  - створити інклюзивне освітнє середовище;

  забезпечити умови для працевлаштування всіх груп населення.

  «Новий стандарт для України — безбар’єрний простір. Зокрема, у Мінрегіоні наразі проводиться робота щодо внесення змін до Державних будівельних норм щодо інклюзивності та запровадження відповідних стандартів. Також на законодавчому рівні буде посилюватися відповідальність тих, хто здійснює будівельні роботи на об’єктах будівництва», — зазначила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

  Наразі триває громадське обговорення проекту Плану заходів (https://bit.ly/3xy2VUG) – до участі запрошені представники громадських організацій, аналітичних центрів, вітчизняні та міжнародні експерти з питань безбар’єрності, представники місцевого самоврядування.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад те територій України зазначив, що в Україні запровадили щорічний моніторинг безбар’єрності об’єктів та послуг.

  Довідково

  Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні була розроблена за ініціативи Першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».

  Розроблення проекту Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координує Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

  Експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар’єрність», надає аналітичну та технічну підтримку міжвідомчій робочій групі при Кабінеті Міністрів для розробки Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності.