• In English
 • Олексій Чернишов: Прийняття законопроекту №4535 – важливий крок у реалізації реформи децентралізації
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 16 квітня 2021 року о 08:03

  15 квітня 2021 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому нроект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост №4535. За це проголосували 239 народних депутатів.

  «Прийняття законопроекту № 4535, який було розроблено Мінрегіоном та профільним Комітетом Верховної Ради України, є важливим кроком для продовження реформи децентралізації, над якою ми спільно працюємо. Прийнятий законопроект надає можливість мешканцям громади впливати на вибір кандидатури старост, які будуть представляти інтереси громади перед місцевою владою. Дякую команді Міністерства, народним депутатам, представникам органів місцевого самоврядування та експертам за співпрацю», – наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

  Проект закону передбачає організацію громадських обговорень з мешканцями перед внесенням кандидатури старости на розгляд ради громади, яка його затверджує і звільняє.

  Відповідно до законопроекту, староста не обов’язково має входити до складу виконавчого комітету ради громади. В той же час, він матиме гарантоване право на участь та виступ на засіданнях ради, виконкому, інших органів ради.

  Також за рішенням органу місцевого самоврядування за старостою закріплюються окремі завдання адміністратора Центру надання адміністративних послуг.

  Нагадаємо, за основу проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост №4535 Верховна Рада України прийняла 2 березня цього року.