• In English
 • Дмитро Кулеба обговорив протидію агресивним діям РФ з головою Комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу США
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 15 квітня 2021 року о 21:42

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з головою Комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу США Грегорі Міксом.

  Ключовою темою розмови стало зміцнення стратегічного партнерства США та України на тлі посилення військових загроз та агресивних дій з боку Росії.

  Міністр відзначив особливу роль Конгресу США у поглибленні українсько-американської безпекової взаємодії, підтримки України у сфері оборони, підвищенні санкційного тиску на Росію, зокрема з метою не допустити завершення будівництва Північного потоку-2. Сторони відзначили спільність поглядів на загрози, які цей геополітичний проект РФ несе для енергетичної безпеки Європи.

  Дмитро Кулеба підкреслив, що Україна високо цінує багаторічну двопартійну підтримку Конгресу США, яка має вагоме значення для ефективної протидії України агресії РФ, демократичних та економічних трансформацій всередині нашої держави.

  Грегорі Мікс запевнив Дмитра Кулебу у непохитній підтримці територіальної цілісності і суверенітету України, готовності Сполучених Штатів і надалі рішуче реагувати на підривні дії Російської Федерації.

  Співрозмовники погодилися із потребою подальшого розвитку міжпарламентського співробітництва між Конгресом США та Верховною Радою України.

  Глава МЗС запросив голову Комітету відвідати Україну з візитом, коли обставини карантинних обмежень у зв’язку з пандемією COVID-19 це дозволятимуть, і запрошення було прийнято.