• In English
 • Олексій Чернишов назвав головні пріоритети роботи Мінрегіону на 2020 рік та звірив курс з профільним Комітетом ВРУ
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 05 травня 2020 року о 18:47

  5 травня відбулося онлайн-засідання Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, в якому взяли участь Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов та його заступники.

  Народні депутати, зокрема, розглянули проект постанови «Про Програму діяльності Кабінету Міністрів України» (реєстр. №3330). Міністр Олексій Чернишов, який наразі перебуває з робочою поїздкою на Вінниччині, долучився до засідання, щоб представити пріоритети роботи Мінрегіону, визначені в проекті Програми діяльності Уряду. За його словами – це державна регіональна політика, розвиток місцевого самоврядування, житлова політика і політика у сфері благоустрою населених пунктів, містобудування, просторове планування територій та архітектура, технічне регулювання у будівництві, енергетична ефективність будівель.

  «Пріоритетом номер один для Мінрегіону є формування ефективного місцевого самоврядування та органів державної влади на новій територіальній основі та визначення адмінтерустрою базового та субрегіонального рівнів та його основних засад. Наразі реалізація децентралізації пришвидшилась і, попри карантин, на кожному засіданні Кабінету Міністрів затверджуються перспективні плани областей. Уже затверджено перспективні плани 8 областей, ще 16 – будуть розглянуті на найближчих засіданнях Уряду», – повідомив Олексій Чернишов.

  За словами Міністра, ще одним ключовим напрямком роботи є продовження реалізації програми Президента «Велике будівництво», яка передбачає реалізацію 375 проектів в цьому році із фінансуванням на 5,4 млрд грн. Левова частина з яких, а це майже 2,6 млрд грн, за рахунок ДФРР.

  «Ці 375 об’єктів включатимуть будівництво 137 шкіл, 120 об’єктів спорту, 118 дитячих садочків. Зараз ми відслідковуємо реалізацію цієї програми, тому що нам залишилось не так багато часу до початку нового навчального року, тож нам необхідно пришвидшитись», – наголосив Олексій Чернишов.

  Серед важливих напрямків Міністр також виокремив реформування будівельної галузі та захист інвесторів будівництва від недоброчесних забудовників. «Щодо реформи, тут вже багато чого сказано. Ліквідується ДАБІ та створюються три нові органи. Наразі цей процес триває. Звичайно, великою проблемою є ситуація з будівництвом та захистом інвесторів будівництва. Я вважаю, що метою нашої роботи і кооперації з профільним Комітетом КМУ є реалізація та підготовка таких законодавчих ініціатив та актів, які забезпечать гарантії забудовникам, а інвесторам захист інвестицій», - наголосив він.

  Олексій Чернишов підкреслив, що наразі в будівельній галузі, особливо в житловому будівництві, лише декілька представників іноземного капіталу і це свідчить про нетранспарентність цієї галузі. «І моя мета зробити так, щоб розмір капіталу в цю галузь був подвоєний в наступному році. І не в останню чергу, завдяки залученню іноземних інвестицій», – наголосив він.

  Серед важливих напрямків роботи Мінрегіону Міністр також назвав відновлення інфраструктури Луганської та Донецької областей, збалансований розвиток регіонів, забезпечення енергетичної ефективності громадських та житлових будівель, формування житлових програм та розвиток іпотечного кредитування та забезпечення безперебійного надання ЖКП в населених пунктах України.

  Під час онлайн-засідання, члени парламентського Комітету познайомились з новопризначеними першим заступником Міністра Василем Лозинським та профільними заступниками – В’ячеславом Негодою, Наталією Хоцянівською та Анною Коваленко.

  У свою чергу Голова Комітету Андрій Клочко подякував Мінрегіону за активність та привітав Міністерство з призначенням заступників, «з якими вже можна співпрацювати по напрямках».

  Народний депутат Ганна Бондар зазначила, що окрім пропозицій до проекту пріоритетних дій Уряду на 2020 рік, Мінрегіону також потрібно звернути увагу на питання міського планування, реставраційних робіт благоустрою та реформування порядку проведення творчих конкурсів з проектування – архітектурних і містобудівних. «Тож на ці чотири підсфери містобудування я просила би звернути увагу і готова допомагати та співпрацювати», – наголосила вона.

  Народний депутат Олександр Корнієнко зазначив, що підтримує курс, коли «всі державні програми підтримки, і ДФРР, і субвенції на ОТГ, і можливо соціально-економічна субвенція, якщо буде в наступних бюджетах, мають спрямовуватись більше на розвиток, ніж на проїдання чи якісь поточні витрати».

  Щодо формування субрегіонального рівня, О. Корнієнко зауважив, що «нам потрібно також в цьому напрямку комунікувати. Думаю, окремо маємо напрацювати механізми швидкої комунікації, що це взагалі таке».

  На думку голови підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталія Безгіна, презентований Міністром документ є якісним та містить «дорожню карту» реформ, законопроекти та чіткі KPI.

  У ході онлайн-засідання свої запитання поставили також інші народні депутати України.