• In English
 • Олексій Чернишов: Модернізована енергоефективна котельня у Житомирі допоможе місту заощадити 10% газу
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 18 листопада 2021 року о 14:40

  У Житомирі завершили модернізацію звичайної районної котельні в ТЕЦ. Відтепер вона працює в режимі когенерації (виробництва електричної та теплової енергії одночасно) на альтернативному паливі — деревині. Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов разом із Надзвичайним і Повноважним Послом Швейцарії Клодом Вільдом, міським головою Сергієм Сухомлином та керівниками області взяли участь у проведенні тестового запуску термодинамічної установки ТЕЦ.

  «Завдяки фінансовій підтримці Уряду Швейцарії у Житомирі з’явилась енергоефективна та екологічно безпечна ТЕЦ. Енергоефективність — це ключ до енергетичної незалежності нашої країни. Питання ефективного використання енергоресурсів зараз — світовий тренд і Україна також прямує цим курсом. Увага Уряду зосереджена, зокрема, на проектах термомодернізації громадських та житлових будівель. Енергоефективна котельня у Житомирі допоможе місту заощадити 10% газу та скоротити понад 12 тисяч тонн хімічних викидів на рік в атмосферу», — підкреслив Олексій Чернишов.

  Реконструкція котельні відбувалась протягом 2020-2021 років в рамках проекту «Енергоефективність в м. Житомир», що фінансується Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань та підтримується Мінрегіоном. Проект покликаний зменшити залежність від природного газу та прискорити декарбонізацію і «зелений перехід».

  Зазначимо, у місті планують розпочати будівництво ще однієї ТЕЦ, яка відповідатиме європейським нормам енергоефективності та екологічної безпеки.

  «Ми раді сьогодні бути тут і спільно відкрити цю ТЕЦ, яка працюватиме на деревині і вже в поточному опалювальному сезоні забезпечуватиме теплом 73 багатоквартирні будинки Житомира. Будівництво цієї теплоелектростанції є частиною ширшого внеску Швейцарії у підвищення енергоефективності та енергоменеджменту в Житомирі. Ця котельня також є внеском Швейцарії в зелений перехід України та в декарбонізацію системи централізованого теплопостачання», — зазначив Посол Клод Вільд.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Уряд продовжує роботу над розширенням інструментів із впровадження енергоефективності у громадах. Зокрема, Парламент ратифікував угоду з ЄІБ щодо кредиту у 300 млн євро на комплексну термомодернізацію громадських будівель.