• In English
 • Олексій Чернишов: Індустріальні парки є світовим прикладом залучення іноземного капіталу для економічного розвитку країни
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 09 вересня 2021 року о 13:46

  Для економічного зростання регіонів в Україну необхідно залучати й іноземний капітал – одним із ефективних інструментів для цього, який вже апробовано у низці країн, є розвиток мережі індустріальних парків. Про це заявив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов в інтерв’ю Українському радіо.

  «Безумовно, індустріальні парки є типовим світовим прикладом залучення іноземного капіталу. Розбудова мережі таких парків сприятиме створенню нових робочих місць. А це – сплата податків та розвиток регіонів. Наразі мета в найближчі три роки створити інфраструктуру для мережі з 25 індустріальних парків на території нашої країни. Наше завдання – залучення інвестицій у кожен регіон», – зазначив Олексій Чернишов.

  Також Міністр наголосив на необхідності розвитку інфраструктури на територіях Донецької та Луганської областей.

  «Це буде фокусом роботи в наступному році, у тому числі – розбудова та розвиток індустріальних парків на підконтрольній Уряду України території Донецької та Луганської областей. Таким чином, держава фактично інвестуватиме в мережі, дороги у цих регіонах тощо», – підкреслив очільник Мінрегіону.

  За словами Міністра, для ефективного розвитку індустріальних парків, необхідно також створити систему фіскальних стимулів, робота в цьому напрямку триває. Наразі зареєстровані два законопроекти, які направлені на забезпечення податкових та митних пільг для учасників індустріальних парків.

  Нагадаємо, раніше Верховна Рада підтримала у другому читанні зміни до Закону України «Про індустріальні парки». Зокрема, документ передбачає підтримку розвитку індустріальних парків через:

  · державне фінансування будівництва основної інженерно-транспортної інфраструктури;

  · компенсацію витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж;

  · надання коштів на безповоротній основі для облаштування індустріальних парків та будівництва об’єктів суміжної інфраструктури.