• In English
 • Олексій Чернишов: Меморандум про взаєморозуміння має закріпити та зміцнити нашу співпрацю з ПРООН
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 20 вересня 2022 року о 20:51

  Міністерство розвитку громад та територій України та Програма розвитку ООН підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво щодо посилення спроможності органів місцевого самоврядування у зборі інформації про пошкодження та оцінці руйнувань, завданих збройною агресією рф.

  За даними звіту RDNA «Швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення / Rapid Damage and Needs Assessment», Україні необхідно $349 млрд для відбудови та відновлення.

  Згідно з Меморандумом, ПРООН погоджується проводити оцінку пошкоджень будівель, об’єктів інфраструктури та картографування, а також підтримувати розробку комплексної геоінформаційної системи (ГІС) моніторингу регіонального відновлення та розвитку. Це посилить спроможність Уряду картографувати оцінку пошкоджень будівель, водночас частково за допомогою дистанційного зондування та аналізу зображень з безпілотників, інтегрованих із державними даними. Також система візуалізуватиме етапи відбудови громад України, допомагатиме визначати пріоритети  відновлення та здійснювати моніторинг регіонального розвитку. 

  «Меморандум про взаєморозуміння має закріпити та зміцнити нашу співпрацю з ПРООН. Наше завдання — швидка і якісна відбудова та впровадження ефективної регіональної політики. Для цього необхідний комплексний моніторинг показників регіонального розвитку. Геоінформаційна система має стати платформою для моніторингу розвитку громад і джерелом взаємодії органів влади та місцевого самоврядування», — зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

  ПРООН надаватиме підтримку у зборі даних з оцінки збитків за допомогою дистанційного зондування та аналізу зображень зйомок дронів, а також тісно співпрацюватиме з кожною обласною державною адміністрацією та територіальними громадами. Це допоможе створити ефективні плани реагування та відновлення, максимізуючи користь від обмежених ресурсів.

  На першому етапі буде проведено аналіз руйнувань та опрацювання даних у Сумській, Житомирській, Чернігівській, Київській, Харківській областях.

  Нагадаємо, раніше Олексій Чернишов зазначив, що за допомогою такого інформаційного ресурсу як ГІС, буде створена база даних, яка допоможе здійснювати кроки з ліквідації наслідків війни та відбудувати Україну. Зокрема, щодо визначення обсягу фінансових ресурсів, необхідних для відновлення об’єктів інфраструктури в розрізі регіонів, районів, територіальних громад та населених пунктів, які постраждали від збройної агресії рф. 

  Також 9 вересня Світовий банк, Європейська Комісія та Уряд України у співпраці з партнерами презентували спільний звіт з обʼєктивною та незалежною оцінкою нинішніх потреб на відбудову та відновлення України.  Як зазначив Олексій Чернишов, за незалежними даними звіту Світового банку, Єврокомісії та Уряду — Україні необхідно $349 млрд для відбудови та відновлення.