• In English
 • Олександра Кубракова призначено Віце-прем’єр-міністром з відновлення України — Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 01 грудня 2022 року о 19:52

  Олександр Кубраков очолить Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури, яке буде створено на основі об’єднання Міністерства інфраструктури та Міністерства розвитку громад та територій. Відповідне рішення сьогодні ухвалила Верховна Рада України. 

  Прем'єр-Міністр України Денис Шмигаль вітаючи Олександра Кубракова з призначенням на посаду Віце-прем’єр-міністра з відновлення України — Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України зазначив, що серед сфер його відповідальності буде інфраструктура та регіональний розвиток, що дозволить більш системно підійти до планування процесу відновлення України.
  «Посада Віце-прем'єр-міністра — важливий сигнал і суспільству, і нашим партнерам, що відновлення вже сьогодні є нашим пріоритетом, і що відбудову треба починати прямо зараз. Об'єднання міністерств інфраструктури й розвитку громад та територій також дасть змогу покращити координацію у питаннях відбудови постраждалих від війни регіонів та проходження найскладнішої в нашій історії зими», - зазначив Денис Шмигаль додавши, що Олександр Кубраков 1,5 року пропрацював Міністром інфраструктури в Уряді та детально розуміє наявні та майбутні виклики.

  «Об’єднання Міністерства інфраструктури та Міністерства розвитку громад та територій має на меті досягнення однієї ключової цілі – підвищення ефективності виконавчої влади в питанні управління відбудовою. Об’єднане Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури матиме краще розуміння загальної картини руйнувань та потреби відновлення, що своєю чергою дозволить значно покращити цифрове управління відбудовою. Це важливо для громад, які мають розуміти, що відбувається з відновленням, і мають знати, що їхня позиція буде врахована, а думка почута.
  Іншим важливим напрямком нашої роботи буде завершення уже розпочатих реформ в сфері будівництва. Спільно з народними депутатами, іншими міністерствами вже працюємо над ініціативами щодо цифровізації процесів будівництва, децентралізації в сфері містобудування та посилення відповідальності за порушення. Для мене велика честь бути частиною команди Президента, допомагати нашій армії, нашим людям, нашій країні в найскладніші часи в історії нашої країни», – прокоментував Олександр Кубраков.
  За словами Міністра, іншими пріоритетами роботи стануть завершення реформи децентралізації та впровадження політики енергоефективності.
  Щодо сфери транспорту, то буде продовжено існуючий курс на ефективне та прозоре відновлення зруйнованого, розвиток логістики для українських експортерів та пошук моделей для інвестицій в інфраструктурні проекти на залізниці, в дорожньому та портовому господарствах, а також в авіа- та поштовій галузях.