• In English
 • Олександр Ткаченко: Екватор протиаварійних робіт у Гостинному дворі пройдено

  У Гостинному дворі в Києві тривають термінові протиаварійні роботи на замовлення МКІП. 26 січня Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко відвідав об'єкт.

  На території Гостинного двору вже знесли прогнилий паркан та замінили його на новий. Додатково облаштували галереї для пішоходів. На сьогодні вже виконано монтаж системи електропостачання, розчищено території від чагарника, влаштовано тимчасові побутові приміщення, демонтовано металеві карнизи парапету, виготовлено в’їзди та ворота, монтаж риштувань та каркасу покрівлі парапетів, пофарбовано та нанесено антикорозійний захист металевих конструкцій, вивезено сміття.

  “Орієнтуємось, що реставраційні роботи будуть розпочаті вже наприкінці весни. Але, зауважу, що до цього часу на основі концепції готуватиметься реставраційний проект. Обговорення концепції робочою групою при Міністерстві наразі продовжується. У межах Великої Реставрації ми хочемо перетворити Гостинний двір на комплекс, який стане магнітом не лише для іноземних туристів, а і для всіх українців”, - зазначив Олександр Ткаченко.

  Наразі спеціалісти продовжують виготовлення металевих конструкцій, завершують організацію системи водопостачання, монтаж підсилення конструкцій арок та монтаж каркасу з фанери на покрівлі, видалення рослин в стінах другого поверху, очищення пальових фундаментів та підвальних приміщень від бруду, тривають вантажо-розвантажувальні роботи та виготовлення тимчасових драбин та сходів.

  Гостинний двір перетворять на мультифункціональний простір. Він міститиме локації для мистецтва, просування народних художніх промислів, активностей громадськості, також там будуть інфоточки для туристів.

  Всі новини по Гостинному двору можна читати на окремій сторінці.