• In English
 • Гарантії походження «зеленої» електроенергії відповідатимуть європейським стандартам, - Юлія Підкоморна
  Міністерство енергетики України, опубліковано 26 січня 2022 року о 13:09

  Заступник Міністра енергетики Юлія Підкоморна взяла участь у круглому столі «Гарантія походження енергії в Україні: від зобов'язань до дій», організованому за сприяння проекту ПРООН «Підтримка зеленого відновлення в Україні».

  Вона зазначила, що зараз Міністерство енергетики працює над розробкою системи гарантій походження електроенергії, виробленої з альтернативних джерел енергії.

  «Ця тема для Міненерго є дуже важливою та актуальною, особливо в контексті визнання гарантій походження в Європі. Саме тому зазначені гарантії повинні відповідати законодавству ЄС та Директивам ЄС, які ми виконуємо. Окрім гарантій походження електроенергії, виробленої з ВДЕ, ми працюємо над впровадженням гарантій походження на біометан та введенням відповідного реєстру. Важливо, що саме державний орган має забезпечувати видачу гарантій, що значно підвищить довіру до цих документів», - наголосила Юлія Підкоморна.

  «Зараз ми працюємо над Водневою стратегією України на період до 2030 року та бачимо в перспективі впровадження гарантій походження і у цій сфері», - зазначила заступник Міністра.