• In English
  • Олександр Кубраков: Уряд створив умови для оптимізації закупівель електроенергії Укрзалізниці, це дозволить економити кілька мільярдів гривень щороку
    Міністерство інфраструктури України, опубліковано 28 липня 2021 року о 18:03

    Сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України була прийнята постанова «Про внесення змін до Порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами».

    Таким чином, Уряд дозволив Енергоатому та іншим суб’єктам Державної генерації продавати електроенергію Укрзалізниці на період до 3-х років за спеціальною спрощеною процедурою.

    «Через недосконалу та непрозору організацію закупівель процес постачання електроенергії був нестабільним, дорогим і часом призводив до збоїв у діяльності УЗ. Нагадаю, що витрати Укрзалізниці на електроенергію у 2019 році становили 8,48 млрд грн, а у 2020 – 7,6 млрд грн. Сьогоднішнє рішення Уряду допоможе Укрзалізниці економити кілька мільярдів гривень щороку. Це хороший прецедент взаємовигідної кооперації державних гравців, оскільки Укрзалізниця, маючи прогнозований та рівний графік споживання електроенергії є ідеальним клієнтом для НАЕК “Енергоатом”», – зазначив Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.