• In English
 • Олександр Кубраков прокоментував перший візит Дональда Туска в Україну
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 23 січня 2024 року о 09:29

  Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков прокоментував перший візит Прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска в Україну:

  «Стратегічна зустріч на рівні Президента Володимира Зеленського та Премʼєр-міністра Дениса Шмигаля з Прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском свідчить про конструктивний діалог та політику добросусідства.

  Після призупинення блокади 17 січня трьох пунктів пропуску «Дорогуськ – Ягодин», «Гребенне – Рава-Руська» та «Корчова – Краківець» до Польщі вже виїхало майже 5 тисяч вантажівок. Найбільший пункт пропуску «Ягодин» вже відновив свою пропускну спроможність на рівні 600 вантажівок на добу. Це показник навіть вище, ніж був до блокади. Зростає кількість вантажівок, що виїжджають через «Краківець» та «Рава-Руську».

  Оцінюємо ефективність рішення на «Нижанковичі - Мальховіце», де тимчасово призупинена реєстрація в єЧергу. Поки пункт пропуску працює не на всю спроможність, а має пропускати 150 порожніх вантажівок на добу, як це було і під час функціонування єЧерги. Важливо, щоб всі пункти пропуску працювали на максимальну потужність.

  Спільно ми можемо посилити економіку наших країн, зокрема через механізм Спільного митного та прикордонного контролю на пунктах пропуску. Розроблений нами Проект відповідної Угоди вже на розгляді в профільному міністерстві. Також обговорюємо спільні плани на створення чотирьох додаткових пунктів перетину кордону на додачу до наявних чотирнадцяти.

  Одне з ключових питань – продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень, так званий “транспортний безвіз”. Ця угода допомогла вистояти Україні у перший рік повномасштабного вторгнення. Її позитивний вплив для всіх сторін відзначила Єврокомісія. Окремо звертаю увагу, що імпорт польських товарів до України дорогами зріс на 30%, імпорт з країн ЄС – на 44%.

  Ще один важливий фокус співпраці – участь польського бізнесу у відновленні та модернізації України. Вже найближчим часом польський Уряд призначить Павла Коваля уповноваженим з питань відбудови України. Знаю його як великого друга України і впевнений у надійній співпраці.

  Один з потенційних логістичних проектів, до якого польський бізнес може долучитися на умовах концесії – будівництво автобану Краковець-Львів-Броди-Рівне – найдовшої польської автомагістралі А4, яка є частиною панʼєвропейського коридору Е40.

  Наші країни мають спільні інтереси – демократичні цінності як вищий пріоритет. Обидва наші народи знають, що бʼється Україна – за право бути вільними на своїй землі. Ми цінуємо підтримку польського народу і разом йдемо до спільного європейського майбутнього».