• In English
 • Енергосистема працює стабільно, – Руслан Слободян
  Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 23 січня 2024 року о 10:13

  На сьогодні ситуація в українській енергосистемі повністю контрольована. Енергосистема працює у стабільному режимі, генеруючих потужностей вистачає. Про це повідомив голова Державної інспекції енергетичного нагляду України Руслан Слободян в етері телемарафону «Єдині новини».

  Керівник Держенергонагляду зазначив, що нещодавні морози стали випробуванням для української енергосистеми. Але завдяки масштабній роботі з відновлення електроенергетичних об’єктів і мереж, проведеній за координації Міністерства енергетики України, а також можливостям комерційного імпорту електроенергії дефіциту в мережі вдалося уникнути.

  «Наразі відновлено понад 2 ГВт генеруючих потужностей. Саме завдяки цьому вдалося пройти більш ніж половину зими без застосування графіків обмеження електропостачання. Були окремі відключення електроенергії, пов’язані з погодними умовами та з бойовими діями на прифронтових територіях», – наголосив Руслан Слободян.

  Голова Держенергонагляду зазначив, що на сьогодні в українській енергосистемі спостерігається певний профіцит генеруючих потужностей. Тож у разі посилення холодів ми маємо достатній резерв, щоб збалансувати енергосистему.

  Водночас Руслан Слободян закликав населення і бізнес у пікові години більш економно та виважено споживати електроенергію. Це дозволить зменшити потребу у разі різкого збільшення споживання залучати імпортну електроенергію, яка все ж таки дорожча, ніж вироблена на українських електростанціях.