• In English
 • Олександр Кубраков: Перша реалізація житлового сертифікату відбулась

  Родина з Гостомеля обрала будинок у Бучі на Київщині і впродовж найближчого місяця планує переїзд у нове житло. Важливо, що зі стартом програми компенсацій за знищене житло жінка прийняла рішення повернутися в Україну з евакуації.
  Загалом для виплати компенсацій за повністю знищене житло сформовано 1826 житлових сертифікатів.
  З них уже понад 400 родин забронювали кошти для купівлі нового житла. Це означає, що вони визначились з новою нерухомістю і готові укладати угоди купівлі-продажу.
  Як отримати сертифікат? Для цього потрібно подати заяву через застосунок Дія, після цього комісія органів місцевого самоврядування опрацює заяву, розрахує суму компенсації та сформує сертифікат. Сповіщення про нього прийде в Дію.
  За сертифікат можна придбати квартиру, будинок чи інвестувати в майбутню нерухомість. Зробити це можна через нотаріусів. Їхній перелік та більше інформації про програму житлових сертифікатів можна дізнатись на сайті.
  Паралельно триває виплата державної грошової допомоги на ремонти – єВідновлення.
  Станом на сьогодні статус такий:
  – Термінові ремонти: виплачено кошти для 32 тисяч родин на загальну суму 2,4 мільярда гривень
  – Капітальні ремонти: виплачено кошти для 3 тисяч родин на загальну суму 900 мільйонів гривень
  Тож, якщо ваше житло було пошкоджене внаслідок бойових дій (зокрема ракетних чи атак дронів) і вам потрібна допомога на ремонт:
  – подайте інформаційне повідомлення про пошкоджене майно та заяву на отримання допомоги. Зробити це можна через застосунок або портал Дія, ЦНАП чи нотаріуса;
  – отримайте рішення комісії місцевої ради про суму компенсації;
  – отримайте кошти на відбудову на віртуальну картку, яку можна відкрити в одному з банків-партнерів програми.
  Витратити кошти можна лише в будівельних магазинах та в підрядників, перелік яких є на сайті програми
  Дякуємо нашим партнерам з Міністерства цифрової трансформації України, Світового банку та TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах за підтримку.