• In English
 • Олександр Кава: Кредит ЄІБ дозволив вирішити низку соціальних проблем Донбасу, а також покращити якість життя для мешканців Східної України
  Міністерство фінансів України, опубліковано 14 квітня 2021 року о 09:45


  13 квітня відбулася зустріч представників Мінфіну, Мінрегіону та ЄІБ у рамках якої учасники узгодили подальші механізми та етапи реалізації проекту «Програма з відновлення України».

  "Для мене особисто, важливим є питання вирішення гострих соціальних проблем та покращення якості життя жителів Донбасу. Ця кредитна програма дає таку можливість, і позитивний вплив від його реалізації вже відчувають понад мільйон жителів сходу України», - зазначив заступник Міністра фінансів Олександр Кава під час онлайн-зустрічі з представниками Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

  Під час зустрічі було обговорено процес реалізації вже існуючого проекту «Програма для відновлення України», який впроваджується в рамках відновлення постраждалих регіонів України.

  Зокрема, за кредитні кошти ЄІБ в рамках Програми на території Донецької та Луганської областей фінансується реконструкція та модернізація 156 проектів, з яких 28 закладів охорони здоров’я, 83 школи і садочки та запуск 2 тролейбусних ліній та нових тролейбусів у Слов’янську.

  «Ми цінуємо те, що наші міжнародні партнери з ЄС активно допомагають нам розвивати та відновлювати інфраструктуру на сході України і в подальшому ми плануємо зміцнювати участь ЄС у відновленні інфраструктури Донбасу за рахунок грантових коштів», - зазначив Олександр Кава.

  Під час обговорення питань Олександр Кава відзначив представників ЄІБ за активну злагоджену роботу з фінансування та впровадження проектів з відновлення інфраструктури Донбасу.

  «Завдяки такій тісній співпраці з нашими європейськими партнерами ми маємо змогу активно розвивати та відновлювати постраждалі території на сході України. Реалізація міжнародних фінансових проектів створює можливості для подальшого розвитку економіки всієї України», - підсумував заступник Міністра фінансів.

  Довідково

  У грудні 2020 року Уряд України та Європейський інвестиційний банк підписали Фінансову угоду за проектом «Програма з відновлення України». Даний проект є продовженням укладеного 22.12.2014 спільного з ЄІБ проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України». Новий проект спрямований на фінансування проектів з відновлення соціальної, транспортної інфраструктури регіонів, що постраждали внаслідок військового конфлікту на сході України (підконтрольні Уряду України), а також тих, що зазнали найбільшого навантаження через значний наплив внутрішньо переміщених осіб.

  У рамках цієї Угоди передбачено надання кредиту у сумі 340 млн євро для фінансування соціально важливих проектів, зокрема забезпечення житлом, відновлення закладів освіти та медицини, систем водопостачання та водовідведення, об’єктів енергетики та транспортних проектів.