• In English
 • Олександр Банчук: Впровадження реформ у сфері надання адміністративних послуг має безпосередній вплив на громадян
  Міністерство юстиції України, опубліковано 07 лютого 2024 року о 17:20

  Заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук взяв участь у XXХІ розширеному засіданні Координаційної ради з питань реформування державного управління за участю державних секретарів міністерств, представників Програми SIGMA та Представництва ЄС в Україні.

  Метою засідання було обговорення моніторингового звіту Програми SIGMA щодо відповідності Принципам державного управління. Під час заходу учасники відзначили пріоритетність наступних кроків для впровадження змін в процес держуправління: продовження цифровізації послуг, впровадження Закону України «Про адміністративну процедуру», продовження реформи оплати праці державних службовців, відновлення відкритих конкурсів на посади державної служби.

  Олександр Банчук акцентував увагу на важливості впровадження реформ у частині адміністративної процедури. Адже, на його думку, адміністративна процедура - це та сфера, яка безпосередньо стосується громадян, і тому впровадження реформ тут має безпосередній вплив на суспільство. За результатами звіту, Україна отримала високі бали у сфері адміністративної процедури – 13 з 18. Такий результат вдалось досягти насамперед завдяки ухваленню та набранню чинності Законом про адміністративну процедуру. Водночас на думку заступника Міністра, нам потрібно працювати далі, щоб інші адміністративні процедури та інше законодавство у цій сфері привести до європейських стандартів.

  «Ми також очікуємо ухвалення і набрання чинності Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» (реєстр. № проекту 10161), який регулюватиме майже 190 сфер і процедур. Цей закон повинен привести у відповідність до Закону про адміністративну процедуру та європейських стандартів спеціалізоване законодавство, що регулює адміністративні правовідносини. Наслідком його прийняття буде не лише підвищення оцінки, але, що важливіше, будуть враховані інтереси громадян і бізнесу», - наголосив Олександр Банчук.

  Також заступник Міністра повідомив, що Уряд і Мін’юст працює над оновленням Закону про звернення та Кодексом про адміністративні проступки. Обидва чинні законодавчі акти засновані на застарілих радянських нормах і їхні принципи як на законодавчому рівні, так і на практиці дуже відрізняються від європейських стандартів. Крім того, за словами Олександра Банчука, є необхідність ухвалення Закону про публічні консультації, адже по цьому пункту Україна має доволі низький бал - 12 із 41. Цей законопроект вже прийнято за основу і наразі існує політичний компроміс для його ухвалення Верховною Радою України.