• In English
 • Олександр Банчук: Україна повинна продовжити проведення інституційних реформ
  Міністерство юстиції України, опубліковано 10 квітня 2024 року о 10:50

  Заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук розповів про особливості процедури укладення угоди про визнання винуватості у корупційних правопорушеннях в межах круглого столу на тему «Обговорення актуальних законодавчих ініціатив». Крім того, заступник Міністра докладно розглянув питання щодо створення Вищого адміністративного суду.

  «Україна повинна продовжити реформи, що створять основу для прискорення економічного відновлення та зміцнення інституційної спроможності. Існує необхідність у посиленні антикорупційної інфраструктури та вдосконаленні національного законодавства відповідно до міжнародних стандартів», — зазначив Олександр Банчук.

  Зокрема, заступник Міністра юстиції вказував на те, що в рамках виконання зобов’язань у відповідності до Плану для реалізації Ukraine Facility 2024-2027 Україна має провести низку реформ.

  «Якщо ми говоримо про удосконалення законодавчої бази для більш ефективної боротьби з корупцією, то йдеться про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо удосконалення процедури про угоди зі слідством. За таких умов відбудеться надання більшої дискреції стороні обвинувачення і суду у виборі виду та (або) розміру покарання, призначеного на підставі угоди», — додав заступник Міністра. Він підкреслив, що вказаний захід Плану необхідно реалізувати до кінця 3 кварталу 2024 року.

  Крім того, за словами спікера, Меморандум з МВФ передбачає створення Вищого адміністративного суду: «План включає ухвалення Закону про утворення Вищого адміністративного суду України для розгляду адміністративних справ за участю національних державних органів (зокрема, НБУ, НАБУ, НАЗК) суддями, належно обраними після перевірки на професіоналізм та доброчесність незалежними експертами з визначальним голосом у складі Громадської ради міжнародних експертів. Саме це має забезпечити незалежний, компетентний та об’єктивний розгляд судом адміністративних справ за участю національних державних органів». Створення нового суду є індикатором, який Україна має виконати до 3 липня 2024 року в межах проведення реформи щодо посилення підзвітності, доброчесності та професіоналізму судової влади.