• In English
 • Олег Немчінов: Без ефективної системи державного управління неможливо побудувати сильну демократичну державу
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 12 липня 2021 року о 18:49

  Сьогодні Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов разом із Головою Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрієм Клочком, народним депутатом України, першим заступником голови фракції політичної партії «Слуга Народу», Головою підкомітету з питань організації державної влади, державної служби, служби в органах місцевого самоврядування, державних символів та нагород Олександром Корнієнком та Головою Національного агентства України з питань державної служби Наталією Алюшиною провели прес-сніданок.

  Темою зустрічі стала реформа державного управління. Мета реформи – побудова сучасної, цифрової та сервісно-орієнтованої держави. Без ефективної системи державного управління неможливо побудувати сильну демократичну державу. Саме тому реформа державного управління – це важлива передумова євроінтеграційного курсу України. Європейський Союз підтримує реформу на експертному, технічному та фінансовому рівні. Це засвідчує сьогоднішній захід, адже саме завдяки підтримці нашого європейського партнера – EU4PAR – відбулася така зустріч.

  «Першочергово ми працюємо над реформою оплати праці на державній службі, адже без якісної державної служби будувати сервісно-орієнтовану державу неможливо, над закінченням реформи центральних органів виконавчої влади, над зміною низки законів про «урядову машину» для підвищення якості урядових рішень і перетворення Уряду на центральне ядро виконавчої гілки влади», - зазначив Олег Немчінов.

  За словами Олександра Корнієнка потрібно нарешті завершити процес переходу від радянської системи, коли держава тяжіє над громадянином, і перейти до західних зразків, коли держава є партнером для людей, сервісом. Він підкреслив, що кожен громадянин має отримувати якісні послуги, мати можливість захистити свої права, бути впевненим, що державна машина працюватиме попри різні політичні процеси.

  Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування повідомив, що у Стратегії реформи державного управління до 2025 року є низка важливих напрямів, зокрема, вдосконалення системи надання адміністративних послуг, щоб громади мали достатню кількість ЦНАПів, а послуги були більш доступними. Крім того, важливим є ухвалення закону про адміністративну процедуру, що регламентує діяльність органів виконаної влади і місцевого самоврядування та захищає права громадян і бізнесу у відносинах з державою. Необхідне і прийняття проекту закону про службу в органах місцевого самоврядування. У ньому йдеться про врегулювання статусу службовця, підвищення престижності державної служби, рівний доступ до служби, стимулювання кар’єрного зростання.

  За словами голови Національного агентства з питань державної служби, наразі оголошено понад 33 000 конкурсів на посади державної служби в Україні. Але з огляду на карантинні обмеження, конкурсні процедури частково відбуваються в онлайн-форматі. Зокрема, мова йде про проведення тестування на знання законодавства та співбесіди. Втім, це стосується лише конкурсів на посади категорії «Б» та «В». Кандидати на посади категорії «А» та фахівці з питань реформ всі етапи проходять у звичайному форматі.

  Підсумовуючи, також варто зазначити, що зараз будується сервісна держава, орієнтована на громадянина. І однією з основ цієї реформи є діджиталізація в самому широкому спектрі.

  «Дякую колегам за плідну співпрацю, а журналістам – за зацікавленість у реформі. Адже реформа державного управління є фундаментом для успішної реалізації всіх інших реформ, важливою передумовою євроінтеграційного курсу України», - підсумував Міністр Кабінету Міністрів.

  Олег Немчінов: Без ефективної системи державного управління неможливо побудувати сильну демократичну державу Олег Немчінов: Без ефективної системи державного управління неможливо побудувати сильну демократичну державу Олег Немчінов: Без ефективної системи державного управління неможливо побудувати сильну демократичну державу Олег Немчінов: Без ефективної системи державного управління неможливо побудувати сильну демократичну державу Олег Немчінов: Без ефективної системи державного управління неможливо побудувати сильну демократичну державу Олег Немчінов: Без ефективної системи державного управління неможливо побудувати сильну демократичну державу Олег Немчінов: Без ефективної системи державного управління неможливо побудувати сильну демократичну державу Олег Немчінов: Без ефективної системи державного управління неможливо побудувати сильну демократичну державу