• In English
 • Окупація ЗАЕС може поставити під сумнів розвиток мирного атома у світі
  Міністерство енергетики України, опубліковано 04 березня 2024 року о 22:51

  Загрозлива ситуація на ЗАЕС може поставити не лише питання радіаційної небезпеки на територіях, які можуть бути потенційно вражені у випадку ядерного інциденту. Але й вплинути на розвиток мирного атома у світі. Про це зазначила заступник Міністра енергетики Світлана Гринчук під час заходів, присвячених другій річниці окупації Запорізької атомної станції.

  Вона зауважила, що росія своїми терористичними діями демонструє: мирний атом можна використовувати як інструмент терору всього світу. А отже, завдання номер один усієї міжнародної спільноти - врегулювати загрозливу ситуацію із ЗАЕС та знайти рішення, як убезпечитися від можливих подібних ситуацій у майбутньому.

  Ядерна і радіаційна безпека зараз - на порядку денному всього світу, і у Формулі миру Президента Зеленського, яка складається з 10 пунктів, це питання стоїть першим, - акцентувала вона.

  Світлана Гринчук також нагадала про нагальну потребу санкцій проти «Росатому».

  «Ми в постійному діалозі зі всіма партнерами у цьому питанні. Маємо не дати росії змоги використовувати монополію, маніпулювати і впливати на політики інших країн», - сказала заступник Міністра.