• In English
 • Оксен Лісовий зустрівся з Міністром закордонних справ Японії
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 08 січня 2024 року о 18:26

  7 січня Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий разом із Міністром закордонних справ Японії Йоко Камікавою та представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відвідали одну з точок «Спільно», створену для дозвілля й розвитку дітей.

  Міністр Японії поспілкувалася з дітьми й батьками, які отримують психосоціальну підтримку. Також зустрілася з учасниками молодіжної програми UPSHIFT, які поділилися своїми проблемами, зокрема розповіли про перерви в навчанні та проблеми із психічним здоров’ям.

  Під час візиту Йоко Камікава та Оксен Лісовий обговорили потреби української освіти в умовах війни та підтримку Японії. З початку повномасштабного вторгнення Уряд Японії забезпечував цифрові освітні центри (DLC) девайсами, які діти можуть використовувати для навчання або дозвілля. Крім цього, грантову підтримку від Японії буде спрямовано на друк понад мільйона примірників із української та зарубіжної літератури для учнів 5-их класів, закупівлю сільськогосподарського обладнання для навчально-практичних центрів закладів профтехосвіти аграрного спрямування та різного виду обладнання (ноутбуків, планшетів, генераторів, проекторів, STEM-наборів тощо) для 85 цифрових освітніх центрів у регіонах, де переважає дистанційне навчання, а також комп’ютерного обладнання для класів НУШ у школах на деокупованих територіях.

  На зустрічі з пані Йоко Камікавою поспілкувалися про необхідність продовження співпраці, зокрема в напрямі цифрової трансформації. Нині понад 300 тисяч дітей вразливих категорій та понад 60 тисяч учителів потребують гаджетів для дистанційного навчання. Саме тому такий напрям співпраці надважливо підтримувати надалі.