• In English
 • Обмін досвідом у сфері цифрових документів та підпису: Мінцифри презентувало екосистему Дії топ-менеджменту Apple
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 30 листопада 2021 року о 19:14

  Україну вперше відвідав топ-менеджер Apple — Директор зі взаємодії з органами державної влади країн та регіонів Марк Леннон. Під час зустрічі Мінцифри презентувало представникам Apple застосунок Дія та нові послуги, якими вже можуть скористатися українці. Серед них — оформлення субсидії, призначення та перерахунок пенсії, які тепер можна отримати в кілька кліків.

  Наше бачення — найшвидше спростити та цифровізувати ті послуги, якими користуються найбільше українців. Про це під час зустрічі розповів Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

  «Наша ціль — зробити державу сервісом, який допомагає економити час, гроші та нерви. Над цим і працює Мінцифри — над перенесенням 100% держпослуг в онлайн. Для мене Уряд майбутнього — це технологічна компанія, яка надає тільки ті послуги, які вирішують проблеми людей. Збирає якісну інформацію та за допомогою даних ухвалює важливі рішення. Але при цьому має гнучку структуру, яка може швидко адаптуватися під потреби цілої країни. Впевнений, що досвід Apple у діджиталізації допоможе нам оцифрувати ще більше послуг максимально ефективно і швидко. Продовжуємо обмінюватися знаннями та працювати над спільними проектами разом з Apple», — зазначив Михайло Федоров.

  Більше року Мінцифри співпрацює з Apple за кількома напрямами. Команда Мінцифри проводить регулярні зустрічі з компанією Apple та в робочому порядку розробляє спільні проекти для розширення їх присутності на українському ринку.

  На зустрічі також обговорили досвід Apple для проведення електронного перепису населення, допомогу з цифровізацією ветеранських сервісів, сприяння розвитку цифрової грамотності, оцифрування послуг у сфері охорони здоров'я та багато іншого.

  Після презентації Марк Леннон підкреслив, що його приємно вразив прогрес цифровізації в Україні. Зокрема, перший офіційний цифровий паспорт у світі, що у застосунку Дія, та технологія Дія.Підпису. Він зазначив, що треба створити робочі групи для обміну досвідом з цих питань, оскільки Apple останнім часом працює над впровадженням цих технологій.

  «Я спілкуюсь з безліччю різних урядів у різних країнах світу, і я повинен сказати, що те, що ви робите тут, є унікальним та візіонерським. Певен, що за цим майбутнє», — сказав Марк Леннон.