• In English
 • Об’єднання вільного світу перед спільною загрозою – ключ до безпеки та економічного зростання, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 20 травня 2023 року о 15:24


  Оновлено

  Україна транслює формулу миру, побудовану на універсальних принципах – територіальній цілісності, міжнародному правосудді, продовольчій та енергетичній безпеці. З підтримкою вільного світу, з повагою до принципів міжнародного права та демократичних цінностей Україна вже сьогодні має нові бізнес-можливості, спрямовані на відновлення країни та економічне зростання.  

  Про це зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час конференції «Азійське лідерство» в рамках візиту української делегації за участю Першої леді України Олени Зеленської до Республіки Корея.

  «Попри триваючу війну, усі галузі української економіки працюють, генеруючи тисячі проектів та інвестиційних можливостей для українського та міжнародного бізнесу. Ми закликаємо міжнародні компанії заходити в Україну не чекаючи закінчення війни та інвестувати у проекти відновлення України: житлове будівництво, відновлювану енергетику, агропромисловий комплекс, транспорт та сотні інших проектів, які розміщено у інвестиційному меню на платформі Advantage Ukraine. Наша мета – створити безпечне середовище для комфортного проживання людей і розвитку бізнесу в Україні», - зауважила Юлія Свириденко.

  Відбудова України складається з двох частин – негайна допомога для відновлення зруйнованої інфраструктури та житла і післявоєнна відбудова країни. За оцінкою Світового банку потреби для відновлення України вже складають понад $400 млрд, а фінансування проектів розвитку за оцінкою Мінекономіки – понад $500 млрд. Разом з тим, у 2023 році для швидкого відновлення Україні потрібно $14 млрд. 

  Уряд України працює над швидшим розмінуванням територій, відновленням енергетичної та житлової інфраструктури, а також над дієвим механізмом страхування інвестиційних ризиків для створення сприятливого бізнес-клімату в країні.

  Під час перебування у Республіці Корея українська делегація вже уклала Попередню Угоду з корейським Урядом щодо залучення кредитних коштів на пільгових умова від Фонду економічного розвитку і співробітництва (EDCF).

  Корейський бізнес зацікавлений інвестувати у такі галузі економіки, як: електрика і водень, виробництво енергетичного обладнання, розвиток зеленої металургії, логістика, виробництво літію та батарей, електрокарів і міського транспорту. Крім того, Корейсько-Українська асоціація торгівлі та індустрій (KUATI) підготувала програму негайної підтримки підприємств державного сектору економіки України. Зокрема, компанія TYM – лідер серед виробників тракторів, вже прийняла рішення про передачу Україні 14 наборів важкої агротехніки в якості технічної допомоги.

  Крім того, на розгляді Уряду Кореї знаходиться питання щодо збільшення допомоги з гуманітарного розмінування, зокрема, надання більшої кількості спеціальної техніки. Передбачається, що це питання буде вирішено у стислі терміни.

  «Незважаючи на війну, український бізнес продовжує працювати і розвиватись. Незважаючи на логістичні проблеми, ми продовжуємо міжнародну торгівлю. Все це є природною частиною нашого опору. Ми хочемо не тільки зберегти, а й розвивати економіку і наше прагнення – відновлювати країну вже сьогодні», - підкреслила Юлія Свириденко.