• In English
 • Обговорено відповідність критеріям взаємодії Міжнародної коаліції за рівну оплату праці та основні причини розриву оплати праці жінок і чоловіків у світі та в Україні
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 24 травня 2019 року о 10:38

  23 травня 2019 року відбулася презентація Глобальної доповіді МОП „Заробітна плата у світі в 2018-2019 роках. Що ховається за гендерними розривами в оплаті праці?ˮ та результатів дослідження щодо відповідності критеріям взаємодії Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (ЕРІС), яку провели Маріко Оучі, спеціаліст з питань умов праці та гендерної рівності МОП, Дінг Ксу, спеціаліст з питань заробітної плати/економіст МОП.

  У заході взяли участь заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна, Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, фахівці Директорату соціальних послуг та інтеграції, Директорату норм та стандартів гідної праці Мінсоцполітики, представники сторони профспілок та роботодавців, громадські організації.

  Олександра Чуркіна зазначила, що проблема розриву в оплаті праці чоловіків і жінок існує в усіх країнах світу. В Україні цей розрив становить 25 відсотків. У нашій країні сформована достатня законодавча база, яка спрямована на створення умов для розширення можливостей жінок у сфері праці. Це Закони України „Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків”, „Про зайнятість населення”. Ратифіковано низку Конвенцій МОП. Здійснюється підготовка до ратифікації Конвенції МОП 183, яка також буде мати вплив на розмір оплати праці жінок.

  Обговорено питання вступу до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (ЕРІС) – ініціативу за участю міністерств, відповідальних за працю та зайнятість, міністерств, відповідальних за гендерну рівність, національні статистичні управління та служби, міжнародні та національні організації роботодавців і працівників, відповідні агенції ООН, приватний сектор, міжнародні організації громадянського суспільства та наукові кола.

  Коаліцією передбачається чіткий розподіл відповідальності щодо забезпечення виконання зобов’язань з питань рівності в оплаті праці Урядом, профспілками, приватним сектором, науковими колами та громадянським суспільством.