• In English
 • Привітання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Днем слов’янської писемності і культури
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 24 травня 2019 року о 09:00

  Шановні співвітчизники!

  Від імені Уряду та від себе особисто вітаю з Днем слов’янської писемності і культури!

  Цей день нерозривно пов’язаний з історичними постатями Кирила і Мефодія, які принесли писемність для східних слов’ян та відіграли значну роль у культурному розвитку всього слов’янського світу. Розроблена двома братами та їх послідовниками кирилиця стала потужним поштовхом до розвитку писемності, літератури та науки княжої Русі. Протягом віків кириличне письмо значною мірою обумовлювало культурну унікальність давньоруських, а пізніше – українських земель.

  Кирилична абетка, безумовно, є частиною нашого культурного надбання як унікальна форма писемності, що збагачує усю світову культуру. Усвідомлення цього спонукає нас до більш відповідального ставлення до власної культури загалом. Наш обов’язок – зберегти і примножити для нащадків наші культурні надбання. Тому Уряд зобов’язаний і надалі здійснювати активну і послідовну культурну політику в ім’я розвитку й поширення української культури.

  Вітаю усіх українців з цим визначним днем!


  З повагою

  Прем’єр-міністр України                                Володимир ГРОЙСМАН 


  Привітання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Днем слов’янської писемності і культури