• In English
 • Новий закон про приватизацію подвоїть доходи від малої приватизації, - Олександр Саєнко
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 травня 2018 року о 12:07

  Нове законодавство щодо приватизації дозволить збільшити надходження від продажу державної власності, у тому числі доходи від малої приватизації виростуть вдвічі, - заявив Міністр Кабінету Міністрів України, голова міжвідомчої робочої групи з приватизації Олександр Саєнко.

  Новий закон "Про приватизацію", ухвалений Парламентом, запроваджує електронні аукціонні продажі (що стосується більшою мірою об'єктів малої приватизації). "Є багато майданчиків, через які можна брати участь в аукціоні. Це створює конкуренцію, і ми побачимо в результаті, що надходження від малої приватизації зростуть у кілька разів", - сказав Міністр. За його словами, в законі також передбачені заходи для великої приватизації, наприклад, можливість використання англійського права під час перехідного періоду, враховуючи низьку довіру до вітчизняної судової системи.

  Прозора приватизація та незалежний професійний менеджмент, який призначається, дозволить також звести до мінімуму корупційні ризики, відзначив Олександр Саєнко.

  "Я вважаю приватизацію важливою складовою інституціональної боротьби з корупцією, коли ми просто ліквідуємо сфери, де такі ризики особливо високі. Реформи, проведені в минулі роки у сфері державних закупівель, енергетики, повернення податку на додану вартість зекономили мільярди в державному бюджеті", - підкреслив Міністр.

  Прикладом успіху він назвав детінізацію здачі в оренду державного майна. За його словами, це дозволило вже в першому кварталі нинішнього року отримати додатково до 30%.

  Говорячи про велику приватизацію, він зазначив, що зараз йде підготовка до приватизації "Центренерго", на підприємстві зараз завершується оцінка міжнародною компанією.

  Міністр також розповів про роботу номінаційного комітету з відбору менеджменту стратегічних підприємств, роботу якого він координує від Кабінету Міністрів. За словами Олександра Саєнка, до цього "ніхто навіть не знав, скільки в нас державних компаній". "Спершу розібрались, що це за підприємства та чим вони займаються. Ми створили з міжнародними партнерами номінаційний комітет і зараз пропонуємо Кабміну на узгодження кваліфікованих менеджерів", - сказав він.

  "Ми поділили підприємства на кілька груп. Перша – стратегічні (наприклад, "Нафтогаз"). Вони не підлягають приватизації. Для цих підприємств є задача знайти кваліфікованих менеджерів, сформувати Наглядову раду. Друга група – компанії, які можуть бути цікаві інвесторам, які можуть піти на приватизацію. Третя група – об'єкти, які можуть бути навіть ліквідовані. Багато з них вже не працюють. Ми затвердили план, і в кожної групи компаній є своє майбутнє", - сказав Олександр Саєнко.