• In English
 • Нові пріоритети України в рамках Партнерства «Відкритий Уряд»: спільне творення
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 12 квітня 2018 року о 14:34

  12 квітня 2018 р. у Клубі Кабінету Міністрів України відбувся захід «Партнерство «Відкритий Уряд»: визначення пріоритетів України на 2018 – 2020 роки».

  Під час свого виступу на тему  «Відкритий Уряд»  в Україні: досвід партнерства» Державний секретар Кабінету Міністрів Володимир Бондаренко наголосив, що для нього особисто дуже важливою є готовність інститутів громадянського суспільства брати на себе відповідальність за розроблення та виконання заходів у рамках Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». «Секретаріат Кабінету Міністрів відкритий до партнерства з громадськими експертами і прагне налагоджувати урядово-громадську співпрацю», – підкреслив Володимир Бондаренко.

  Державний секретар Кабінету Міністрів також повідомив, що на початку року вже відбулися відкриті засідання робочих груп Координаційної ради з провадження Ініціативи в Україні, які напрацювали низку пропозицій. Крім того, мають відбутися обговорення в регіонах.

   «Пропозиції до плану дій на 2018 – 2020 роки формуються в контексті Цілей сталого розвитку, що сприятиме прискоренню виконання Україною зобов’язань у рамках Порядку денного сталого розвитку 2030», – зазначив Володимир Бондаренко.

  У заході також взяли участь Міністр Кабінету Міністрів, співголова Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» Олександр Саєнко, заступник директора Представництва Програми розвитку ООН в Україні Блерта Чела, фахівець з реалізації програм відділу підтримки міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» Хелен Турек, стратегічний радник міжнародного фонду «Відродження» Тарас Качка, члени Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», представники органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства.

  Співголова Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» від громадськості, менеджер проектів урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» Олеся Архипська зазначила, що на сьогодні Україна не лише переймає досвід інших країн, але й може ділитися власним, зокрема, щодо впровадження відкритості політики, розвитку публічних закупівель, відкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників підприємств.

  Серед пріоритетів для України на 2018 – 2020 роки Олеся Архипська назвала розбудову довіри: «Довіра має будуватися не тільки зі сторони громадянського суспільства до Уряду, але і навпаки: Уряд має довіряти громадянському суспільству».

  Хелен Турек, фахівець з реалізації програм відділу підтримки міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», у своєму виступі підкреслила, що в пріоритетах України на 2018 – 2020 роки повинні залишатися деякі впроваджувані зараз реформи, які особливо важливі для країни, зокрема реформи, направлені на боротьбу з корупцією. Крім того, вона підкреслила, що важливо проводити моніторинг стану виконання реформ і бачити реальний діалог між суспільством і владою. 

  Заступник директора Представництва Програми розвитку ООН в Україні Блерта Чела наголосила, що ПРООН підтримує Ініціативу від часу її започаткування у 2011 році. За її словами, це дало змогу спостерігати динаміку розвитку. «Ми раді бачити реальний прогрес щодо відкритості Уряду», – підкреслила Блерта Чела. Вона додала, що Представництво ПРООН сприятиме тому, щоб якомога більше учасників було залучено до розробки нового плану дій з впровадження Ініціативи. «Ми налаштовані на тісну співпрацю з Урядом та іншими зацікавленими сторонами, щоб посилити відкритість Уряду та забезпечити вирішення нагальних потреб, які існують в суспільстві», – зазначила вона.

  Тарас Качка, стратегічний радник міжнародного фонду «Відродження», переконаний, що крім плану дій, який зараз розробляється, потрібно звернути увагу на контекст реформи державного управління, а саме на впровадження нових підходів до прийняття урядових рішень.

  «Можливість далі розвивати відкритість Уряду буде залежати від того, наскільки ця відкритість перекладається на якість формування політики», – зазначив Тарас Качка і додав, що Ініціатива, яка сьогодні обговорюється, є одним із важливих елементів більш широкої реформи урядування.

  Оскільки Урядом розпочато підготовку дворічного плану дій з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2018 – 2020 роках, учасникам заходу було запропоновано взяти участь в інтерактивному опитуванні щодо реалізації Ініціативи, а також голосуванні щодо визначення пріоритетних Цілей сталого розвитку для формування нового плану дій. Подальша дискусія щодо нових зобов’язань України в рамках Ініціативи відбулася в форматі світового кафе.

  Нові пріоритети України в рамках Партнерства «Відкритий Уряд»: спільне творення