4 липня 2018 року стартувала кампанія з розвезення вже надрукованих підручників для 5-го класу до обласних книжкових баз. Протягом місяця перевізники мають доставити в регіони перші 3 млн екземплярів книжок.
Після цього місцеві органи управління освітою організовують їх доставку до кожної школи.
Це 48 назв підручників, серед яких: Математика, Українська мова, Українська література, Англійська мова, Природознавство, а також низка підручників для шкіл з навчанням мовами національних меншин.
Найбільші наклади з цього переліку підручників були надруковані видавництвами: «Грамота» – 679 тис. 646 підручників (на суму 20 455,8 тис. грн) та ВД «Освіта» – 414 тис. 845 підручників (на суму 12 564,2 тис. грн). Загалом угоди на друк було укладено з 13 видавництвами на суму 103 140,0 тис. гривень.
Ще за 16 назвами підручників для 5-го класу вже відбувся конкурсний відбір і йде процес укладання договорів на друк. Це нові підручники, створені авторськими колективами відповідно до чинних навчальних програм базової школи. В межах конкурсного відбору оригінал-макети цих підручників пройшли незалежну експертизу, були обрані закладами освіти (подолали поріг 20 000) та схвалені колегією МОН. Планується, що друк цих підручників видавництва почнуть з 23 липня.
Довідково
У 2018 році за графіком оновлення підручників МОН загалом має надрукувати книжки для трьох паралелей – для учнів 1-х, 5-х та 10-х класів.
Це понад 300 назв підручників (зокрема, перекладні для шкіл з викладанням мовами національних меншин) загальним накладом 15 099 293 примірники, на друк яких з держбюджету виділено 624 875,7 тис. грн. Такий великий обсяг учнівської літератури в Україні друкується вперше.
До 1 вересня повні електронні версії цих підручників мають з’явитися для користування у вільному доступі на сайті Інституту модернізації змісту освіти (ІМЗО).
Нагадуємо, що в Україні за державний кошт вперше друкують підручники з англійської мови британських видавництв https://mon.gov.ua/ua/news/v-ukrayini-za-derzhavnij-kosht-vpershe-nadrukuyut-pidruchniki-z-anglijskoyi-movi-britanskih-vidavnictv