• In English
 • Міністр Кабінету Міністрів обговорив з українськими випускниками іноземних ВНЗ реформи в сфері держуправління і управління державною власністю
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 05 липня 2018 року о 18:35

  Реформа державного менеджменту фокусується на побудові сучасних інституцій, вдосконаленні процесів прийняття державних рішень й, найголовніше, на залученні до державної служби нових професійних людей, наголосив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

  "Це не тільки питання професійності, це питання іншої культури, цінностей. Сучасний державний службовець має бути професійним, має нести високу відповідальність, на нього покладається багато завдань. І тому реформа, яку проводить Уряд, вперше дала можливість організувати прозорі конкурси на посади держслужбовців, завдяки якому можна подати документи он-лайн, пройти прозорий конкурс і стати державним службовцем", - сказав він під час щорічної зустрічі з Professional Government Association.

  За словами Міністра, зараз йде процес реформування міністерств з метою їх фокусу на формуванні і впровадженні сучасної політики, позбавлення невластивих їм повноважень.

  "Саме тому ми змінюємо управління державними підприємствами, шукаємо нових менеджерів й формуємо професійні наглядові ради у держпідприємствах, щоб державний менеджмент працював за стандартами ефективності та прозорості цивілізованого світу", - підкреслив Олександр Саєнко

  В контексті реформи держуправління Міністр також нагадав, що нещодавно запрацював якісний закон про приватизацію, який дав можливість залучати інвесторів, була розпочата мала приватизація через систему Prozorro й в липні будуть проведені перші електронні аукціони, а до великої приватизації будуть залучені професійні радники, які готові прийти і допомогти підготувати підприємство для прозорого і сучасного процесу приватизації.

  "Мені, як Міністру Кабінету Міністрів, який відповідає за урядову машину, дуже важливо сформувати середовище, щоб прогресивні ідеї відстоювались і були реалізовані, незалежно від виборів та інших турбулентних явищ", -наголосив Олександр Саєнко.

  Довідково

   Professional Government Association (PGA) є незалежною, неприбутковою та аполітичною організацією громадянського суспільства, що у березні 2014 року стала результатом об’єднання зусиль понад 25 спільнот українців-випускників провідних університетів планети.

  Місія PGA - бути громадянською платформою сприяння підвищенню якості урядування та створенню в Україні найкращого уряду в світі.