• In English
 • Голова Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) Олена Дума проінформувала про результати своєї роботи на посаді за 100 днів.

  У звіті очільниця АРМА наголосила, що орган забезпечив стабільні надходження до бюджету України та значно покращив контроль над ефективністю управління. За 100 днів надходження до бюджету від управління арештованими активами склали 30 133 167 грн., що майже аналогічно доходам державної скарбниці за весь 2022 рік (34,8 млн грн).

  Крім того, впродовж звітного періоду АРМА ініціювало придбання «Військових облігацій» удвічі більше, ніж у 2022 році (майже на 2,5 млрд грн). В цілому Агентство ініціювало їх закупівлю на понад 3,7 млрд гривень. Ці кошти спрямовуються на посилення обороноздатності країни, що обороняється від агресії російської федерації. АРМА є єдиним центральним органом виконавчої влади, який закуповує «Військові облігації».

  Олена Дума також проінформувала, що 25 серпня 2023 року АРМА відкрило публічний Єдиний державний реєстр активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні. Реєстр став поштовхом до прозорості та відкритості даних про арештовані активи та управління ними.

  Агентство затвердило порядок відбору управителів арештованими активами та ініціювало низку постанов для забезпечення відкритих конкурсних процедур з реалізації активів. Внесено ряд законопроектів, спрямованих на управління активами для держави та військових потреб.

  Також Агентство затвердило Антикорупційну програму на 2023-2025 роки та створило Антикорупційну раду. Уряд України затвердив розроблену АРМА Стратегію повернення активів на 2023-2025 роки.

  Крім того, вперше в історії органу Агентство прийнято до Наглядової ради BAMIN (Міжвідомчої мережі з управління активами Балканського регіону).

  Нагадаємо, рішенням Кабінету Міністрів України Олену Думу призначено Головою Агентства з розшуку та менеджменту активів 30 червня 2023 року.

  Повний звіт доступний за цим посиланням