• In English
 • Денис Шмигаль: Розмінування України — це глобальний проект та інвестиція у безпеку Європи
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 жовтня 2023 року о 12:43

  В Україні потенційно замінованими є 30% території — 174 тисяч кв. км. Це дорівнює трьом площам Хорватії. У зоні потенційної небезпеки — понад 6 млн людей. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в онлайн-виступі на Міжнародній конференції донорів з питань розмінування України, що відбувається в Загребі (Хорватія) за участі Прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича.

  «Для нас «мінна війна» — це прояв російського геноциду. Ворог мінує дороги, ліси, сільськогосподарські землі, школи, дитсадки і лікарні, дитячі майданчики, житлові будинки. Внаслідок підриву на вибухонебезпечних предметах майже 250 людей загинули, ще близько 500 отримали поранення. І кожен день число жертв зростає», — відзначив Денис Шмигаль.

  Як повідомив очільник українського Уряду, за оцінкою Світового банку, вартість повного комплексу робіт із гуманітарного розмінування складе понад 37 млрд доларів. Наразі для розмінування Україна має 3 тис. саперів та 29 механізованих машин — цього, за словами Прем’єр-міністра, явно недостатньо.

  «Тому ми визначили гуманітарне розмінування одним із пріоритетів і почали створення міжнародної коаліції із розмінування. Вже 40 країн та партнерських організацій погодилися спрямувати близько 300 млн доларів на спецтехніку та на інші цілі.  Але нам потрібна ще більша мобілізація зусиль світової спільноти», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр України виокремив чотири головні напрямки, у яких наша держава потребує підтримки найбільше: інноваційні технології, нові виробництва з локалізацією в Україні, розмінувальна техніка та фахівці.

  Денис Шмигаль також зауважив, що Україна створює організаційну інфраструктуру розмінування, формує відкритий ринок послуг, через дерегуляцію і цифровізацію створює умови для чесної конкуренції приватних операторів з розмінування.

  «Наразі в Україні працюють 19 операторів протимінної діяльності, 29 проходять сертифікацію, ще близько 40 на стадії підготовки. Для стратегічного планування та для діалогу з партнерами запрацював Центр гуманітарного розмінування. До його наглядової ради увійшли представники країн, які мають досвід та компетенцію в цій сфері. Зокрема представник Хорватії. Запущена донорська платформа із розмінування під співголовуванням України, ООН та Японії», — повідомив очільник Уряду України.

  Крім того, Україна напрацьовує Стратегію та Національну програму протимінної діяльності. Її пріоритети: розмінування  критичної інфраструктури, приватних будинків, громадських об’єктів, сільськогосподарських угідь.

  Денис Шмигаль подякував усім країнам та організаціям, які допомагають Україні. Він закликав тих, хто має досвід, можливості та добру волю, до єднання: «Розмінування України — це глобальний проект, це інвестиція у безпеку Європи, це гарантія миру для майбутніх поколінь».

  Денис Шмигаль: Розмінування України — це глобальний проект та інвестиція у безпеку Європи Денис Шмигаль: Розмінування України — це глобальний проект та інвестиція у безпеку Європи Денис Шмигаль: Розмінування України — це глобальний проект та інвестиція у безпеку Європи Денис Шмигаль: Розмінування України — це глобальний проект та інвестиція у безпеку Європи Денис Шмигаль: Розмінування України — це глобальний проект та інвестиція у безпеку Європи