• In English
 • Новації та законодавчі ініціативи у сфері будівництва обговорили на регіональній нараді у Полтаві
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 27 вересня 2018 року о 15:38

  Нововведення у містобудівному законодавстві та нова якість послуг у сфері держархбудконтролю наближають український ринок будівництва до європейських стандартів. На цьому наголосили під час регіональної наради з уповноваженими органами містобудування та архітектури і новоствореними органами держархбудконтролю, що проходила 26 вересня в Полтаві.

  «Сьогоднішня нарада присвячена новелам, які є у законодавстві з державного архітектурного контролю. Обговоримо три головних питання, одне з яких – будівельна амністія, подача відповідних заяв, документів в електронному вигляді та загальні питання», – зазначив заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

  Значним кроком на зустріч громадянам та бізнесу є запуск Держархбудінспекцією публічної онлайн-платформи розгляду дозвільних документів «Прозора ДАБІ». Це сервіс, через який замовники будівництва в режимі реального часу можуть відслідкувати процес опрацювання своїх заяв на отримання дозволу чи сертифіката.

  За словами директора департаменту ДАБІ у Полтавській області Олени Морозової, система запрацювала, і забудовники великих об’єктів із значним класом наслідків (відповідальності) вже мають доступ до необхідної інформації: «На наступний день після подачі документів у системі відображається вхідний номер та дата реєстрації звернення, а згодом – термін його розгляду та результат».

  Присутнім також нагадали про переваги електронних послуг у будівництві. Зокрема, про можливість для громадян зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорта через автоматизований онлайн-сервіс та без участі посадової особи.

  Ще одним питанням стала так звана будівельна амністія, яка запрацювала у вересні після набрання чинності наказу Мінрегіону від 3 липня 2018 року № 158.

  «Нинішня «амністія» на відміну від попередніх безстрокова. Вона охоплює більший період будівництва об’єктів без дозвільних документів – з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року. До переліку узаконення додалися господарські споруди сільськогосподарського призначення, збудовані раніше 2011 року», – звернула увагу директор департаменту ДАБІ.

  Наприкінці наради учасники обговорили питання, які виникають у роботі уповноважених органів містобудування та архітектури і новостворених інспекцій при зверненні громадян щодо узаконення об’єктів будівництва по «будівельній амністії».