• In English
 • Нова насосна станція на магістральному водогоні матиме потужність 4,5 тис. літрів у секунду

  На магістральному водогоні, який будує Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, відбувається монтаж обладнання на насосній станції. Станція за потужністю буде одна з найбільших у Європі. Технологічно вона забезпечить максимально надійну роботу водозабору. Всі процеси на ній будуть автоматизовані.

  На станції працюватиме 7 насосів. Пʼять з них – потужністю 1,25 мВт. Два аварійних забезпечать водопостачання за будь-яких умов.

  Над проектом подачі води з Карачунівського водосховища Агентство почало працювати з перших днів після підриву росіянами Каховської ГЕС.

  Протяжність магістрального водогону «Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка» становить 145 кілометрів (понад 300 км трубопроводу в одну нитку). Уже облаштували 94% трубопроводу. Щоб повернути воду понад мільйону мешканців, працює 985 робітників та 388 одиниць техніки.

  На кожній із ділянок працюють інженери-консультанти та представники незалежного технагляду.

  Окремо за сприяння USAID ERA «Економічна підтримка України» буде проведено комплексний технічний аудит проектної документації на будівництво усіх трьох ділянок водогону.

  Усі звіти разом із результатами аудиту та експертизи, а також кошторисами для кожного виду матеріалів будуть оприлюднені одразу після проходження експертизи.