• In English
 • Норвегія надасть Україні безпрецедентний пакет допомоги на понад 1 млрд євро
  Міністерство економіки України, опубліковано 01 липня 2022 року о 20:59

  Норвегія надасть Україні безпрецедентний пакет допомоги на понад 1 млрд євро. Частина цих коштів буде спрямована на відбудову зруйнованих окупантами українських міст та селищ. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко за підсумками поїздки до Чернігова з Прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере.

  “Норвегія підтримує нас з самого початку повномасштабної агресії росії – постачання зброї, гуманітарна допомога, санкції проти рф, лікування наших важкопоранених військових. За кількісними показниками такої підтримки, зокрема й у постачаннях озброєнь, Норвегія поступається лише США та Великій Британії. Наразі уряд країни ухвалив рішення про надання Україні нового безпрецедентного пакету допомоги на загальну суму понад 1 млрд євро (10 млрд норвезьких крон)”, - повідомила Юлія Свириденко.

  За її словами, кошти будуть розподілені на чотири основні напрями: оборонну допомогу, критичні гуманітарні потреби, бюджетну підтримку та післявоєнну відбудову, зокрема, на відновлення міст та селищ, зруйнованих внаслідок російської агресії. Зазначимо, що лише на Чернігівщині внаслідок бойових дій було зруйновано та пошкоджено понад 5000 об’єктів, 95% з яких – це не військові, а цивільні та житлові будівлі.

  “Ми відбудуємо все, що було зруйноване російськими окупантами – люди матимуть нові домівки, у відремонтованих лікарнях знову надаватимуть допомогу, а у відновлених школах та садочках навчатимуться маленькі українці”, - наголосила Перший віце-прем'єр-міністр України та подякувала керівництво Норвегії за підтримку і допомогу.