• In English
 • НКЦПФР внесла зміни до Положення про здійснення фінансового моніторингу професійних учасників
  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України, опубліковано 16 вересня 2021 року о 11:07

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на засіданні 15 вересня 2021 року своїм рішенням схвалила проект змін до Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу, державне регулювання та нагляд за діяльністю яких здійснює Комісія.

  Зокрема, зміни стосуються відділеної верифікації клієнтів в електронному режимі за допомогою сучасних баз даних, електронних документів та носіїв. Наразі усунуті ряд похибок при здійсненні самої процедури. Також верифікацію можна здійснювати за допомогою державного порталу послуг «ДІЯ».

  Крім цього, відтепер з’явилася можливість здійснювати ідентифікацію клієнта торговця в кліринговій установі на підставі отримання інформації/даних від операторів організованих ринків для відкриття рахунку в цінних паперах дистанційно.

  «Розроблені Комісією зміни значно спрощують більшість процедур завдяки використанню сучасних інформаційних технологій. Сподіваємося, що наші ініціативи стануть для учасників ринків капіталу ефективними та простими в практичній площині», - зазначив член НКЦПФР Юрій Шаповал. 

  Проект розроблено відповідно до вимог Закону України «Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків» у зв’язку з прийняттям Закону України від 19.06.2020 №738-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів».

  Найближчим часом документ буде оприлюднено на офіційному веб-сайті Комісії.