• In English
 • Мінцифри заощадило 3 млрд гривень на державних IT-закупівлях за першу половину 2021 року
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 16 вересня 2021 року о 11:08

  З 2019 року Мінцифри займається затвердженням усіх державних IT-закупівель через Національну програму інформатизації. 

  Погоджується все — від створення складних ІТ-систем, реєстрів і серверів до простих закупівель техніки та навіть її ремонту. За перше півріччя 2021 року на погодження до Мінцифри були надані 1080 проектів інформатизації. З них 50 не були затверджені через невідповідність. Так, нам вдалося зекономити понад 3 млрд державних коштів на IT-закупівлях.

  Щороку держоргани подають тисячі проектів, які значно допомагають прискорити цифровізацію України. Проте буває так, що деякі з цих проектів мають великі корупційні ризики. Наприклад, у 2019 році були подані 2755 проектів, з яких не пройшли 166 на суму в 1,8 млрд гривень. У 2020 році з 1578 проектів інформатизації були відхилені 154 на суму в 1,3 млрд гривень.

  “Мінцифри з початку створення активно бореться з корупцією. Цифровізація стала нашим основним інструментом зупинення багатьох схем на мільйони гривень, які осідали в кишенях корупціонерів. Завдяки затвердженню проектів ми вже зекономили державі понад 6 млрд грн на IT-закупівлях. Неодноразово були ситуації, коли команда Мінцифри аналізувала тендери та зупиняла пропозиції із завищеними цінами, невідповідному та непотрібному ПЗ”, — зазначив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

  Частіше за все проекти не погоджувалися з таких причин:

  • очевидне завищення вартості проектів;
  • закупівля забороненого програмного забезпечення;
  • нехтування стандартами у сфері технологій та захисту інформації. Наприклад, встановлення ПЗ без перевірки або відсутність інформації про передання майнових прав на створені продукти;
  • відсутність у проекту комплексної системи захисту інформації.

  Завдяки цифровізації ми зможемо оптимізувати витрати платників податків, зробити тендери прозорими та ефективними, а також створити прозору IT-екосистему на рівні держави.