• In English
 • НКЦПФР планує реалізувати єдиний ІТ-хаб на ринках капіталу
  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України, опубліковано 16 вересня 2021 року о 15:18

  Член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Юрій Бойко взяв участь у конференції ринків капіталу України: Перспективи та реалії в сучасному цифровому світі. Організаторами є Національний депозитарій України, Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках та Професійна асоціація учасників ринків капіталу та деривативів.

  Юрій Бойко виступав у рамках дискусійної панелі «Інновації vs регуляція», де обговорив з учасниками заходу проблематику ІТ-сектору в Україні. Це бюрократія, зарегульованість, відсутність стратегії, запиту ринку, низька кваліфікація ІТ-фахівців за рахунок того, що відсутня гідна заробітна плата.

  «Але не все так погано. Це виклики, які ми вирішуємо шляхом реалізації проектів, таких як СВР (система ведення реєстрів), СМФР (система моніторингу фондового ринку), електронний доступ до адміністративних послуг, а також розвиток торгового репозиторію. Комісія разом з АРІФРУ реалізує ці всі ресурси, як єдиний ІТ-хаб на ринках капіталу», - зауважив Юрій Бойко.

  За його словами, у майбутньому планується об’єднати всі ці напрацювання в єдину систему КІСФРУ (Комплексну інформаційну систему фондового ринку), яка дозволить якісно оперувати інформацією регулятору, а учасникам ринку - створити особистий кабінет, в якому він буде самостійно управляти інформацією зі взаємодії з Комісією. Найголовніше, що ця комунікація буде двостороння, і учасник зможе якісно та просто використовувати власний кабінет в частині управління і розуміння всіх процесів його діяльності. Наприклад, якщо термін дії сертифіката співробітника добігає кінця, то в кабінеті з’явиться повідомлення, яке підказує про наближення такої дати. Або ж пруденційний показник наближається до критичного значення, то про це автоматично буде повідомлено учасника в кабінеті.

  «Те, що на ринках капіталу сьогодні організувалася панель FinTech, це вже добре. Але фінансові технології на нашому ринку знаходиться ще в початковій точці розвитку. Ясна річ, що FinTech – це наслідок стану ринку, тому наша мета ефективно розвивати ринок. А FinTech, в свою чергу, є важливою складовою, що полегшує роботу з клієнтами для учасника ринку, надаючи якісне та оперативне обслуговування. Завдання ж регулятора надати нормативну базу для розвитку FinTech і самому відповідати сучасності», - наголосив Юрій Бойко.