• In English
 • Німеччина та Україна продовжують партнерство у сфері енергоефективності та декарбонізації

  Стан і плани енергетичної співпраці – ключові питання другого засідання Координаційного комітету Українсько-Німецького енергетичного партнерства.

  Засідання відбулося під головуванням заступника Міністра енергетики з питань євроінтеграції Ярослава Демченкова та державного секретаря Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини Андреаса Файхта.

  «Без сумніву, Німеччина – один із ключових стратегічних партнерів України. Важливо зауважити, що щороку все більших обертів набирає партнерство у формуванні та реалізації сучасної енергоефективної політики. Адже це дієвий інструмент для спільних цілей - декарбонізації економіки, а також сталого розвитку і покращення добробуту суспільства у цілому», - повідомив Валерій Безус, Голова Держенергоефективності.

  Валерій Безус повідомив, що Держенергоефективності високо цінує багаторічну співпрацю з німецькими партнерами, надання ґрунтовної технічної допомоги у напрямі реалізації реформ, ініціатив та проєктів в сфері енергоефективності.

  Окреслюючи перспективні напрями українсько-німецької співпраці, він звернув увагу на важливість подальшого обміну досвідом та спільної роботи над імплементацією європейських директив, удосконаленням законодавства, впровадженням систем енергоменеджменту на муніципальному рівні, в бюджетних установах та промисловості, забезпеченням показової ролі урядових будівель у сфері енергоефективності, запровадженням нових інструментів зеленого фінансування, розвитком сфери виробництва і транспортування водню та багато іншого.

  У цілому сторони обговорили результати першого року діяльності Енергетичного партнерства та наступні пріоритети роботи у напрямах водневої енергетики, енергоефективності, відновлюваної енергетики, справедливої трансформації вугільних регіонів та декарбонізації.

  У засіданні взяли участь представники Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини, Федерального міністерства довкілля, охорони природи і ядерної безпеки, Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, Міненерго, Мінрегіону, Міндовкілля, Держенергоефективності, Секретаріату енергетичного партнерства, Німецького енергетичного агентства, GIZ.