• In English
 • Мінсоцполітики опрацьовує механізми запровадження органами місцевого самоврядування пенсійних накопичувальних програм
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 16 вересня 2021 року о 19:01

  Міністерство соціальної політики України розробляє проект порядку запровадження регіональних пенсійних накопичувальних програм органами місцевого самоврядування. Відповідне доручення Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль озвучив на першому установчому засіданні робочої групи з розвитку пенсійних накопичень в Україні.

  Пенсійні накопичувальні програми для окремих категорій працівників, які можуть запровадити органи місцевого самоврядування, стануть для мешканців громади додатковим джерелом доходу та своєрідною «подушкою безпеки» у літньому віці.

  Одночасно вони можуть стати ефективним інструментом сталого соціально-економічного розвитку громади, створення гідних робочих місць та залучення на довгостроковій основі кваліфікованих кадрів, сприятимуть формуванню внутрішнього інвестиційного ресурсу.

  До розробки проекту порядку Мінсоцполітики залучає представників органів місцевого самоврядування та профільних експертів.

  Обговорюється необхідність забезпечити органам місцевого самоврядування можливість вибору одного з декількох організаційних механізмів запровадження таких програм, відповідно до Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення», та створення таких програм на засадах державно-приватного партнерства.