• In English
 • Німеччина допоможе в пошуку інвесторів до великої приватизації в Україні, - Олександр Саєнко
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 07 березня 2019 року о 14:39

  Німеччина надасть консультативну допомогу в питаннях великої приватизації в Україні та пошуку інвесторів до неї. Про це йшлося під час зустрічі 7 березня Міністра Кабінету Міністрів України Олександра Саєнка з колишнім Державним секретарем Федерального міністерства транспорту і цифрової інфраструктури Німеччини Райнером Бомба. 

  Зокрема, на зустрічі обговорювалися можливості залучення Райнера Бомба як спеціального консультанта з Німеччини до роботи над питаннями проведення приватизації.

  Райнер Бомба знайомий із ситуацією в Україні, він раніше вже виступав консультантом з економічних питань. Найближчим часом він отримає спеціальний мандат від Канцлера ФРН Ангели Меркель, такий самий, який має спеціальний посланник Уряду ФРН Георг Мільбрадт, що опікується сферою належного урядування та децентралізації.

  Цього тижня Райнер Бомба приїхав до Києва з ознайомчим візитом і вже провів кілька зустрічей. «Вам потрібні інвестиції, вам потрібен закордонний капітал. Я мав розмови з багатьма фондами і підприємствами з Німеччини. І є багато підприємств, які готові інвестувати в Україну. Але ж ми повинні створити певні передумови», – зауважив експерт.

  Коментуючи хід перемовин в Уряді, Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко зазначив, що Уряд розглядає приватизацію – малу та велику – як ключовий напрямок залучення інвестицій та технологічного оновлення промисловості.

  На сьогодні в Україні налічується близько 3460 державних підприємств, менш ніж половина з яких вже припинили роботу. Кожне третє державне підприємство є збитковим. За експертною оцінкою, щомісяця в державі близько 100 державних підприємств занепадають через неспроможність виконувати та управляти промисловими процесами. Ключовий негативний ефект від такого явища – руйнування державної власності і втрата робочих місць.

  Міністр сподівається на ефективну співпрацю з експертами з Німеччини у напрямку великої приватизації. «Думаю, що на наступному тижні ми зможемо обговорити це питання з Прем’єр-міністром і оформити відповідного листа для початку роботи», – додав Міністр.

  Райнер Бомба зі свого боку запевнив: «Я маю повну впевненість і віру в цю країну. Зі стратегічної точки зору у вас ситуація вигідна».

  Довідково

  Залучення німецьких експертів до проведення приватизації в Україні обговорювалася під час візитів Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана до ФРН восени 2018 року. Згідно з досягнутими домовленостями консультативна допомога представлятиме собою незалежну консультацію під час супроводження процесів, залучення національних та міжнародних контактів, супроводження зразкових приватизацій, модифікацію і розбудову приватизаційної кампанії тощо.

  Німеччина допоможе в пошуку інвесторів до великої приватизації в Україні, - Олександр Саєнко