• In English
 • Незважаючи на політичні зміни, Україна продовжує інтеграцію з глобальним світом, - Іванна Климпуш-Цинцадзе у Вашингтоні
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 09 травня 2019 року о 09:16

  Під час робочого візиту до Вашингтона (США) Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе провела зустріч з головою правління Національного демократичного інституту (NDI) Мадлен Олбрайт, а також виступила на заході, присвяченому питанням лідерства жінок («Celebrating Risk-Takers for Women’s Empowerment»).

  Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що NDI є одним з найбільш надійних стратегічних партнерів у просуванні гендерної рівності в Україні. Національне дослідження з питань рівності між чоловіками та жінками, проведене у співпраці з NDI у 2018 році, показало великий запит українців на збалансоване представництво чоловіків і жінок у політиці. Цього прагнуть 61% українців, і водночас лише 36% українців вважають, що нинішнє представництво жінок у Верховній Раді України є достатнім. Українці згодні з тим, що низький рівень представництва жінок у політиці не відображає можливостей та інтересу жінок до політичного життя.

  Європейський вектор розвитку України відкриває для жінок шлях для повної реалізації їхнього потенціалу у різних сферах. Уряд вже створив Державну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. «Ще п'ять років тому найважливішим було збереження державних інституцій від краху і зовнішньої агресії. Сьогодні ключовим публічним запитом є створення таких інституцій і забезпечення рівних можливостей», – зазначила Віце-прем’єр-міністр. «Ми зробили конкретні кроки для сприяння рівності та усунення дискримінації, у тому числі у секторі оборони та безпеки, зняли бар'єри для отримання жінками багатьох професій, які раніше були для них недоступні. Ми також зосереджені на зниженні рівня гендерно зумовленого насильства, включаючи сексуальне насильство. Зараз ми оновлюємо державну політику щодо гендерної рівності та співпрацюємо з Верховною Радою України для забезпечення більш збалансованого представництва чоловіків і жінок у наступному Парламенті», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона запевнила, що Уряд України збереже безперервність європейського та євроатлантичного курсу України на інституційному рівні: «В межах конституційних повноважень ми трансформуємо державні інституції відповідно до норм і стандартів НАТО та міжнародних зобов'язань України. Ми зосередимо наші зусилля на економічному зростанні, встановленні справедливих правил гри для бізнесу та подальшому поліпшенні інвестиційного клімату. Продовжимо протистояти російській гібридній агресії. Інтеграція до євроатлантичних структур стосується не лише виконання міжнародних зобов'язань України, а й демонстрації її цивілізаційного та геополітичного вибору. Сьогодні це дорожня карта трансформації українських інституцій, що є ключовим фактором для існування держави».

  Віце-прем’єр-міністр зазначила, що як профільна представниця Уряду України підтримує міцні зв'язки з усіма західними установами та міжнародними партнерами з питань стратегічного і щоденного характеру. «Незважаючи на політичні зміни, Україна продовжує інтеграцію з глобальним світом. Ми прагнемо підтримувати постійні, тісні та взаємовигідні відносини з країнами вільного світу», – додала вона.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що зараз Україна, як ніколи, гостро потребує підтримки західних партнерів щодо системних змін та посилення інституційної спроможності державних структур, які, незважаючи на політичну турбулентність і популізм, прагнуть зберегти стійкий курс України. «Підтримуючи українські інституції, які швидко розвиваються, ви підтримуєте не тільки Україну – ви підтримуєте просування свободи і демократії, доводите, що демократія має значення», – наголосила представниця українського Уряду.

  Незважаючи на політичні зміни, Україна продовжує інтеграцію з глобальним світом, - Іванна Климпуш-Цинцадзе у Вашингтоні Незважаючи на політичні зміни, Україна продовжує інтеграцію з глобальним світом, - Іванна Климпуш-Цинцадзе у Вашингтоні