• In English
 • Український павільйон співпадає у своїх візіях з тенденціями та концептом 58 Міжнародної виставки мистецтв у Венеції, – Євген Нищук
  Міністерство культури України, опубліковано 09 травня 2019 року о 09:05

  8 травня  відбулося офіційне представлення 58 Міжнародної виставки мистецтв у Венеції – La Biennale di Venezia. Тема цьогорічної виставки – «May You Live in Interesting Times» («Щоб ви жили в цікаві часи»). Український павільйон на 58 Венеціанській бієнале сучасного мистецтва вперше розміщується в основній локації – Arsenale – та представлений проектом «Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні» під кураторством Відкритої групи: Юрія Білея, Павла Ковача, Станіслава Туріна, Антона Варги.

  Національний павільйон України організовано Міністерством культури України, Комісаром є Міністерство культури України в особі Світлани Фоменко, першого заступника Міністра культури України.

  Кураторський проект «Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні» передбачає, що  «Мрія» стане  джерелом особливої міфології, яка і буде відображена в павільйоні протягом виставки. Суттєвою складовою національного представлення є експозиція протягом 6 місяців у павільйоні: з 11 травня до 24 листопада 2019 року.

   «Нас особливо тішить, що український павільйон співпадає в своїх баченнях та візіях сучасного мистецтва з тенденціями та концептом цьогорічної виставки – «May You Live in Interesting Times» («Щоб ви жили в цікаві часи»), – говорить Міністр культури України Євген Нищук. – Адже сьогодні  сучасне мистецтво відрізняється від будь-якого іншого саме форматом – не завжди головним фокусом слугує сама експозиція, а  головним є те, що відбувається навколо неї. Якраз це можна сказати про український проект «Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні». Під час спілкування з президентом бієнале Паоло Баратта зрозумів, наскільки велика зацікавленість людей потрапити  до нашого павільйону і зрозуміти його ідею. Проект дуже живий, робота над ним продовжується постійно, він буде модифікуватися  протягом усіх шести місяців,  які Україна представляє  своє мистецтво на цьому надзвичайно поважному форумі».

  Наповненням проекту є не лише тінь «Мрії», а й міф довкола неї. В українському павільйоні протягом шести місяців буде відбуватись переповідання польоту з вуст в уста – довготривалий перформанс у спеціально створеній для нього сценографії. За результатами збору всіх даних створено архів, який у формі книги-довідника стане основою каталогу національного павільйону.

  Венеційська бієнале – одна з провідних виставок сучасного світового мистецтва, яку оцінює міжнародне журі. Перша бієнале відбулася у 1895 році. З того часу вона відіграє ключову роль у формуванні сучасного мистецтва та художньої інтерпретації подій у світі. Саме в садах Джардіні знаходяться національні павільйони багатьох країн-учасників бієнале. Українська експозиція розміститься в розташованому неподалік Арсеналі.