• In English
 • Необхідна комплексна програма психологічної підтримки військовослужбовців та ветеранів, - Ірина Фріз
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 01 лютого 2019 року о 14:19

  Ми потребуємо розробки комплексної державної програми психологічної підтримки військовослужбовців та ветеранів. На цьому наголосила Міністр у справах ветеранів України Ірина Фріз під час спілкування із ветеранською спільнотою Чернігівської області.

  «Ми маємо попередні домовленості з Міністром оборони України Степаном Полтораком щодо розробки такої комплексної програми, яка передбачає формування психологічного профілю військовослужбовця, програму декомпресії та психосоціальної адаптації. Це забезпечить можливість Міністерства у справах ветеранів визначати, яку саме допомогу чи послугу, в якій формі ми маємо надати ветерану», – заявила Ірина Фріз.

  Під час зустрічі з ветеранами, яка пройшла в форматі діалогу, Ірина Фріз також зазначила, що наразі гостро стоїть питання підготовки фахівців.

  «При Міністерстві найближчим часом буде створено Експертну раду з питань психосоціальної адаптації та забезпечення міжвідомчої координації, яка буде займатися розробкою як нормативної бази, так і розробкою механізмів її реалізації», – додала Ірина Фріз.

  Крім того, на зустрічі обговорювались питання забезпечення житлом ветеранів та членів їхніх сімей, виділення земельних ділянок. Окремо було піднято питання житла для учасників бойових дій, які є внутрішньо переміщеними особами. Міністр у справах ветеранів наполягає на тому, що пільги мають відповідати сучасним потребам ветеранів і бути максимально ефективними.