• In English
 • Наталія Козловська: Реформа містобудівної галузі має вирішити питання, що стримують залучення інвестицій
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 12 жовтня 2021 року о 10:50

  Реформа містобудівної сфери покликана остаточно подолати корупцію у галузі та створити конкурентне й прозоре ринкове середовище. Це допоможе залучити додаткові інвестиції у будівельну галузь. На цьому наголосила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська під час зустрічі з будівельниками Харківщини.

  «Реформа у містобудівній сфері має вирішити питання, що стримують залучення інвестицій у галузь. Відтак вона потребує системного підходу, який передбачає комплексні зміни. Зокрема, необхідно остаточно провести дерегуляцію та автоматизацію послуг, посилити адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення будівельних норм, оновити технічне регулювання. Також йдеться про переформатування механізмів, завдяки яким здійснюються дозвільно-реєстраційні та контрольно-наглядові функції. Усі ці процеси тривають, і ми сподіваємось, що у короткостроковій перспективі реформа буде успішно завершена», – зазначила Наталія Козловська.

  Заступник Міністра зауважила, що наразі працює Єдина державна електронна система у сфері будівництва, яка зменшила паперовий документообіг у будівництві, а дозвільно-реєстраційні процедури стали прозорими завдяки переведенню їх у “цифру”. Також ліквідовано Державну архітектурно-будівельну інспекцію та створено новий орган – Державну інспекцію архітектури та містобудування.

  Наступним кроком реформи, за словами заступника Міністра, має стати законодавче закріплення оновлених підходів до регулювання містобудівної діяльності. Відтак законопроект №5655, який запроваджує принципово нову систему державного регулювання будівельної галузі, прийнято Парламентом у першому читанні. Законопроект №5877, спрямований на посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за правопорушення у містобудівній сфері, цього тижня підтримано Комітетом ВР з питань правоохоронної діяльності.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що реформа містобудівної галузі базується на трьох основних принципах — децентралізації, цифровізації та відповідальності.